Станом на 31 січня 2019 року, за даними Державного реєстру виборців, таких заяв було вже 6 523, що приблизно в п’ять разів перевищує динаміку подачі заяв про зміну місця голосування на попередніх виборах. 76,6% виборців, які вже визначили нову виборчу дільницю – це якраз виборці з Донецької, Луганської областей та Криму.

Нещодавно на сайті Державного реєстру виборців з’явилась можливість бачити зміни місця голосування у розрізі регіонів. Інформація оновлюється щодня.

ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» підготувала інфографіку про розподіл кількості ВПО та кількість змін місця голосування. Спільно з партнерами з правозахисної коаліції громадські активісти проводять інформаційно-просвітницьку кампанію для підвищення рівня участі громадян у виборах. Зокрема, кампанія спрямована на внутрішньо переміщених осіб, які  тривалий час були виключені з виборчих процесів, і не могли повноцінно реалізувати своє право голосу.

Є покрокові інструкції, як змінити місце голосування, як онлайн перевірити себе в Державному реєстрі виборців.

В соціальній мережі набирає обертів флеш-моб #КоженГолосВпливає, який покликаний показати виборцям, що вони можуть проголосувати на виборах Президента України навіть перебуваючи не за місцем реєстрації (так званої «прописки»).

«Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування», – йдеться на сайті Державного реєстру виборців.

За даними опитування U-Report, 52% з числа 20 тисяч опитаних молодих людей проживають не за місцем реєстрації. 83% серед опитаних не знають точно, як проголосувати на найближчих виборах Президента України, якщо на день голосування вони перебуватимуть поза місцем реєстрації.

Є ще одна категорія виборців, які не впевнені, чи можуть вони проголосувати на майбутніх виборах. Декілька виборчих кампаній поспіль внутрішньо переміщені особи з Донбасу та Криму не могли безперешкодно та повноцінно реалізувати своє право голосу – або виборчі дільниці не відкрились (президентські вибори на Донбасі в травні 2014 року), або не отримували бюлетень для обрання депутата в мажоритарному окрузі (парламентські вибори в жовтні 2014 року), або взагалі не мали права голосувати (на місцевих виборах 2015 року та на виборах в об’єднаних територіальних громадах).

Для того, щоб громадяни України з пропискою на окупованій території змогли проголосувати на чергових виборах Президента України, їм необхідно до 25 березня подати заяву в відділ ведення Реєстру виборців і визначити нову виборчу дільницю. 5 вересня 2018 року Центральна виборча комісія спростила процедуру тимчасової зміни місця голосування для виборців, чия виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованій території. Таким виборцям не потрібно надавати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

Процес прийому заяв розпочався 31 грудня 2018 року, і вже з перших днів нового року переселенці пішли в відділи ведення Реєстру виборців.