Резюме тіньового звіту  Коаліції громадських організацій щодо виконання Україною положень Міжнародного Пакту про громадянські та політичні права.

У 2013 році держава Україна представила сьому періодичну доповідь про виконання положень Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. За результатами розгляду цієї доповіді Комітет з прав людини видав заключні зауваження, які містили цілий перелік рекомендацій. Вони стосувалися питань удосконалення антидискримінаційного законодавства, посилення структури Офісу Уповноваженого ВР з прав людини, протидії тортурам, попередження домашнього насильства тощо. Ці рекомендації, залишаючись цілком актуальними і сьогодні, не містять важливого елементу, що виник у 2014 році та суттєво вплинув на життя всього українського суспільства та на функціонування української держави. Цим важливим елементом є міжнародний збройний конфлікт.

Даний тіньовий звіт зосереджений на аналізі численних порушень прав осіб, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні, а саме – внутрішньо переміщених осіб, осіб, що залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях України, а також осіб, які були позбавлені особистої свободи з політичних мотивів на тимчасово окупованих територіях України.

До Коаліції громадських організації входять:

– ГО “Донбас СОС”, 
– ГО “КримСОС”, 
– БФ “Право на Захист”,
– БФ “Восток-СОС”,
– ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”,
– Програма “Радник з питань внутрішньо переміщених осіб”, що впроваджується БФ “Stabilization Support Services”, 
– ГО “Центр інформації про права людини“.

Завантажити резюме Тіньового звіту