1 жовтня Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування планував розглянути пропозиції Президента до Виборчого кодексу. Розгляд цього питання відбувся в експрес-режимі.

Доповідачка заступниця голови Комітету Аліна Загоруйко наголосила, що є багато правок і пропозицій до тексту кодексу. У підсумку Комітет ухвалив рішення про продовження розгляду документу.

Згідно з Регламентом ВР, Закон, повернений Президентом України до Верховної Ради для повторного розгляду, після його підготовки у головному комітеті розглядається позачергово на пленарному засіданні Верховної Ради, не пізніш як через 30 днів після його повернення з пропозиціями Президента України, якщо Верховною Радою не прийнято іншого рішення. Тобто, Комітет рекомендує ВР прийняти рішення про продовження строку розгляду до 90 днів.

Раніше Головне науково-експертне управління ВР розглянуло Пропозиції Президента України до Виборчого кодексу України. Там вважають, що зауваження глави держави щодо виборчих прав ВПО “обґрунтованими, адже виборче законодавство повинно містити механізм реалізації виборчого права внутрішньо переміщенних осіб, які не вимагали б їх постійного звернення до органів ведення Державного Реєстру виборців для тимчасової зміни місця голосування під час кожних виборів. Так само слід підтримати необхідність визначення механізму участі у місцевих виборах категорії внутрішньо переміщенних осіб”.

Фото