Громадська організація “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” – іторія

історія

Громадська організація «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» створена на початку 2016 року командою Донецької обласної організації «Комітет виборців України» у відповідь на нові виклики, перед якими постала ця організація після переїзду з Донецька до Києва.

Правління, виконавча дирекція та персонал організації були сформовані в 2016 році, коли почалась передача справ від ДКВУ; наразі кістяк організації склали фахівці, експерти та активісти, які були залучені до виконання проектів: моніторинг чесних та справедливих виборчих процесів на території Донецької області, адвокаційних кампаній «Безпечне місто» та «Донецьк без тютюнового диму», хаб громадянського суспільства східного регіону України, груп активістів і НУО за підтримки USAID, ПРООН, Європейської Комісії та інших донорів.

Експерти ГО «ГРУПА ВПЛИВУ» є співавторами Проектів Законів №2501а-1 та№6240 про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян) та Проекту Закону №6692 про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян.

Серед гучних всеукраїнских кампаній, проведених організацією:

«Кожен голос має вплив» на захист політичних прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян, що дало змогу значно просунути в Парламенті розроблений у співпраці з Громадянською мережею ОПОРА та IFES законопроект №6240;

«Захист персональних даних», що дало змогу змінити постанови Кабміну та заборонити передачу персональних даних отримувачів соціальних виплат аутсорсинговим кампаніям;

численні мітинги та акції на захист прав внутрішньо переміщених осіб у співпраці з іншими правозахисними організаціями (Донбасс СОС, Крим СОС, Восток СОС, Право на захист, Центр громадянських свобод, Центр інформації про права людини та інші).

ГВ систематично готує альтернативні звіти («Альтернативний звіт уряду від ГО», стан прав людини до Універсального періодичного огляду тощо). Директорка організації неодноразово виступала з «високих» трибун – Верховної Ради України, Ради Європи, Європарламенту та ООН.

Серед практичних дій підтримки громадян та організацій є газета «ГоворитДонбасс» (наклад від 50 до 100 тисяч), що була створена у співпраці з журналістами, які виїхали з Донецька. Газета розповсюджувалася безкоштовно у прифронтових містах, на блокпостах, на підконтрольній території Донецької області за співпраці органів місцевої влади, регіональних управлінь Міністерства з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ), волонтерів, військових.

Організація активно ділиться досвідом ефективної адвокації через тренінги та семінари для регіональних НУО, формуючи таким чином дієву мережу підтримки на національному рівні.

ГВ є організацією – хабом громадянського суспільства (ПРООН), а також членом Мережі хабів та Спілки «Громадські ініціативи України» та Платформи Східного партнерства.

команда

Марія Красненко

Юристка Громадського холдингу "Група впливу". Випускниця академії адвокатури України за спеціальністю “Правознавство”. З 2016 року активний учасник Громадської Організації “Донбас СОС” як юристка та координаторка правового напрямку. Здійснювала розробку та реалізацію проектів у партнерстві та за підтримки міжнародних донорів; надавала консультативні висновки та рекомендації іноземним урядам, місіям та їх представникам. Брала активну участь у розробці нормативно-правових актів у сфері внутрішнього переміщення та тимчасово окупованих територій, зокрема в пенсійній та соціальній сфері, свободи пересування тощо. Постійно підвищує рівень своєї професійної кваліфікації через семінари, літні школи, онлайн навчальні програми, зокрема: участь у тренінговій програмі з адвокації організацій громадянського суспільства в Україні (БДІПЛ ОБСЄ); Навчальна програма "Впровадження, моніторинг та оцінка національної стратегії та плану дій з прав людини" (Стокгольм, Швеція); Літня школа "Внутрішнє переміщення в Україні: пошук спільних рішень" (Проект Ради Європи у співпраці з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб) та ін. Здійснювала ідейну розробку та реалізацію на початковому етапі проекту мобільного додатку "Твоє право" за підтримки ПРООН. Колумніст інформаційного ресурсу "Новое время", постійний експерт щотижневої програми "Ціна питання" на радіо "Голос Донбасу", попередньо експерт рубрики "Твоє право" на інтернет телебаченні "UkrLife".

Тетяна Дурнєва

Виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ». Випускниця Донецького національного університету (спеціальність «Політологія»), Української школи політичних студій (2014) та Школи державного управління (2015). Стажувалась в США за програмою «Пропаганда здорового способу життя» (2011), завершила сертифікатну програму «Управління неприбутковими організаціями» в Українському Католицькому Університеті (2012). Працює в громадському секторі з 2002 року. Займалася проведенням адвокаційних кампаній на місцевому рівні, розвитком локальних громадських ініціатив, організацією та проведенням тренінгів з питань виборчого законодавства та адвокації. У 2006-2014 рр. успішно реалізувала в Донецьку програми з розвитку велосипедної інфраструктури, контролю над тютюном та алкоголем, підвищення безпеки дорожнього руху шляхом проведення комплексних адвокаційних кампаній. З грудня 2013 по червень 2014 року Тетяна була ініціаторкою та співорганізаторкою численних проукраїнських заходів в Донецьку, заступницею голови Комітету патріотичних сил Донбасу. Після переїзду до Києва пріоритетом діяльності стали: захист прав та інтересів громадян, вплив на формування державної політики щодо внутрішньо переміщених осіб та мешканців тимчасово окупованої території, а також посилення спроможностей громад та розвиток громадських організацій. У 2016 році отримала відзнаку Президента України – медаль «25 років незалежності України».

Вікторія Золотухіна

Менеджерка ГО "Громадський холдинг "ГРУПА ВПЛИВУ". Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Аспірант Житомирського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю Релігієзнавство. Наукові інтереси: психологія релігії, соціологія релігії. Діяльність в “ГО ГРУПА ВПЛИВУ”: участь у плануванні діяльності та організаційному супроводженні проектів; участь в організації заходів у рамках проектів; комунікація з учасниками та партнерами проектів; інформаційно-аналітична підтримка: пошук і обробка необхідної інформації. Додаткові навички: сертифікований тренер з Підходу, що базується на правах людини у діяльності організацій громадянського суспільства (у рамках проекту ПРООН в Україні «Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства в Україні, Львів, 21-23 грудня 2016 року); сертифікований майстер кооперативної стратегії, стимулятору розвитку спільноти «Світ Громад» (у рамках проекту ПРООН в Україні «Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства в Україні, Київ, 19-20 квітня 2017 року).

стратегія

Стратегічне планування діяльності ГВ на наступні 3 роки ми провели в жовтні 2017 року. Процес планування включав колективну аналітичну роботу: аналіз значимого оточення; аналіз політичних, економічних, соціальних та технологічних тенденцій сучасності, які впливають на роботу організації; перегляд та формулювання місії, бачення та цінностей, визначення напрямків діяльності; SWOT аналіз, завдяки якому були визначенні стратегічні цілі та завдання; аналіз Ансоффа, завдяки якому були напрацьовані напрямки розвитку продуктів та ринків – відповідно проекти, які потрібно започаткувати для руху вперед; складений план реалізації стратегії та її моніторингу. В процесі планування взяли участь 7 членів команди, які представляли старше керівництво, працівників та представників клієнтських груп… Завантажити Стратегічний план Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” на 2018-21 роки (у форматі .pdfStrategic_plan_2018-21

Правління

Олександр Клюжев

Аналітик Громадянської мережі ОПОРА. Випускник Донецького національного університету (спеціальність «Політологія»). Має досвід викладання у вищих навчальних закладах та роботи в місцевих органах виконавчої влади. Із 2006 року займається виборчою проблематикою, включаючи проведення навчань для членів виборчих комісій, підготовку аналітичних досліджень, розробку проектів законодавчих актів. Координував регіональні кампанії ОПОРИ зі спостереження за виборчим процесом ОПОРИ в Донецькій області, з 2012 р. виконує функції аналітика виборчих та парламентських проектів цієї організації на всеукраїнському рівні. Олександр є співавтором проектів Законів України «Про місцеві вибори» (1068-2) та «Про забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб» (2501а-1), «Про забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян» (№6240). Був міжнародним спостерігачем на виборах в декількох іноземних державах. Успішно реалізував низку ініціатив, спрямованих на посилення участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні, координував важливі проекти у сфері доступу до публічної інформації, розвитку громадянського суспільства, адвокатування реформ на локальному рівні. Зокрема, є співавтором одного з перших в Україні проекту регіональної цільової програми зі сприяння розвитку громадянському суспільства. Пріоритет діяльності - забезпечення виборчих прав громадян, виборча і парламентська реформа, участь у розробці засад державної політики щодо внутрішньо переміщених осіб та мирного врегулювання на тимчасово непідконтрольних та окупованих територіях України. Голова Правління Громадського холдингу "ГРУПА ВПЛИВУ".

Наглядова рада

Світлана Куц

Світлана працює у сфері розвитку філантропії в Україні з 1994 року. Має вищу лінгвістичну освіту (Україна) та спеціальну післядипломну підготовку з питань філантропії та громадянського суспільства (США). Сьогодні - консультанка, тренерка, Голова Правління Інституту професійного фандрайзингу, директорка українського представництва International Fundraising Consultancy (Лондон, Мілан, Оттава, Амстердам, Київ, Цюрих, Нью -Йорк), членкиня Ради директорів Європейської фандрайзингової асоціації в 2009-2015м роках. Керувала більше ніж двадцятьма проектами в сфері розвитку філантропії та громадянського суспільства, має зарубіжні наукові публікації та книги з питань філантропії, фандрайзингу та громадянського суспільства, виступи на конференціях за кордоном та Україні, є викладачем на міжнародному та національному рівні. Засновниця конкурсу «Благодійник року (Україна благодійна)» та Асоціації благодійників України. Проводить більше 100 тренінгів в рік з питань: основи фандрайзингу, стратегічне планування, адвокація, управління проектами, оцінка організаційного потенціалу, комунікаційна стратегія, стратегія маркетингу та ін. Голова Наглядової ради Громадського холдингу "ГРУПА ВПЛИВУ".

Ольга Маштакова

У активному громадському житті з 2003 році. На різних посадах у виконавчому апараті Донецької обласної ради (консультант) та Донецькій обласній державній адміністрації (радник голови, начальник Головного управління зі зв'язків з громадськості, у справах національностей та релігій) опікувалася питаннями розвитку громадянського суспільства, підвищенням активності громадян та їх участі в процесі прийняття рішень з питань розвитку громади. 3 2013 році працює у приватному секторі у сфері зв'язків з громадськістю та управління репутацією. Наразі - піар-менеджерка в компанії "Ресторани Савви Лібкіна". В 2014 році через російську агресію на Сході України вимушена була покинути Донецьк та стала однією з мільйонів вимушених переселенців. Мріє повернутися в свій український Донецьк, робить усе можливе, аби ця мрія стала реальністю. Членкиня Наглядової Ради Громадського холдингу "ГРУПА ВПЛИВУ".