Skip navigation

Громадська організація “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” – іторія

історія

Громадська організація “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” була заснована в 2016 році активними громадянами, що вимушено стали переміщеними внаслідок збройної агресії РФ. Керівними органами Організації є  Загальні збори, Правління та Виконавчий директор/Виконавча директорка.  

Громадська організація «ГРУПА ВПЛИВУ» має вагомий досвід проведення успішних адвокаційних кампаній, використовує інноваційні підходи до адвокації та працює на локальному, національному та міжнародному рівнях. За роки роботи організація створила коаліцію регіональних організацій громадянського суспільства, налагодила ефективну комунікацію з представниками ЗМІ, центральних органів влади, депутатського корпусу, комітетів Верховної Ради, Центральної виборчої комісії, Офісу Уповноваженого з прав людини та іншими стейкхолдерами.

ГРУПА ВПЛИВУ є членом громадської спілки “Мережа хабів громадянського суспільства України”, спілки «Громадські ініціативи України» та Платформи Східного партнерства, коаліції, що опікується питаннями захисту прав осіб, що постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні.

Організація активно передає досвід ефективної адвокації через навчання для регіональних НУО (в тому числі ініціативних груп осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб), формуючи таким чином дієву мережу підтримки та посилюючи спроможності громадян впливати та захищати свої права.

Експертки ГО «ГРУПА ВПЛИВУ» є співавторками законопроектів, які спрямовані на захист прав людини в  Україні (зокрема, законопроекту №6240 про внесення змін до виборчого законодавства, законопроекту №6692 та № 2083-д про право на пенсійне забезпечення окремих категорій громадян). 

Завдяки реалізації організацією адвокаційної кампанії “Кожен голос впливає” більш ніж 5,5 млн громадян, які проживають не за місцем реєстрації, зокрема 1,5 внутрішньо переміщених осіб, отримали право голосу.

Експертки організації входять до робочих груп при центральних органах виконавчої влади та представляють інтереси громадян України на міжнародних платформах (зокрема в Брюселі, Варшаві, Женеві, Страсбурзі).

Команда ГО “ГРУПА ВПЛИВУ” має значний позитивний досвід співпраці з ініціативними групами та реалізацією адвокаційних кампаній місцевого рівня. Так впродовж 2019-2020 рр. за підтримки Проєкту Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень” було реалізовано проєктМісцева адвокація для внутрішньо переміщених осіб”, в межах якого реалізовано 10 локальних адвокаційних кампаній на теми “Забезпечення житла для ВПО”, “Забезпечення прав та інтересів дітей постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів”, “Участь ВПО у місцевому самоврядуванні”.

У 2019 році Організація провела дослідження в 30 громадах шести областей України з метою виявлення бар’єрів, які ускладнюють доступ громадян, зокрема людей з інвалідністю, до процесу прийняття управлінських рішень та вирішення проблем місцевого значення (проєкт “Маємо вплив в регіонах” за сприяння ПРООН).

Організація входить до Громадської спілки “Мережа хабів громадянського суспільства України”. Спільно було проведено дослідження в 27 громадах дев’яти областей з  метою виявлення бар’єрів, які ускладнюють доступ до інструментів локальної демократії, зокрема на час дії карантинних обмежень. Також, за результатами дослідження, були розроблені рекомендації, інформаційні продукти (відео, інфографіки, статті)  щодо участі громадян у процесах прийняття рішень (проєкт “Захист прав людини та місцева демократія”, ПРООН). В рамках співпраці в проєкті “Підвищення рівня обізнаності громадян щодо інструментів локальної демократії” була розроблена серія матеріалів про використання інструментів локальної демократії, зокрема під час дії карантинних обмежень та проведена широка інформаційна кампанія.

Під час реалізації проєкту “Доступні вибори” у 2020 році за підтримки Національного Демократичного Інституту, команда ГО “ГРУПА ВПЛИВУ” вперше в Україні ініціювала та розробила Рекомендації щодо доступності та інклюзивності для політичних партій, узагальнивши досвід та стандарти як українських, так і міжнародних експертів.

Експертки Організації розробили методологію моніторингу доступності інформаційних матеріалів політичних партій, на основі якої провели аналіз врахування прав та інтересів людей з інвалідністю, маломобільних груп населення і внутрішньо переміщених осіб. Ця методологія є універсальною: її можна використовувати для оцінки вже існуючих та підготовки нових інформаційних матеріалів в різних сферах.

Експертки організації постійно залучені до розробки створення стратегічних документів національного рівня, зокрема:

  • Національної стратегії у сфері прав людини в Україні та плану заходів з її реалізації;
  • Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження рішень щодо внутрішнього переміщення та Плану заходів з її реалізації;
  • Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні та плану заходів з її реалізації на 2021-2022 роки.

стратегія

Стратегічне планування діяльності ГВ на наступні 3 роки ми провели влітку 2021 року. Процес планування включав колективну аналітичну роботу: аналіз значимого оточення; аналіз політичних, економічних, соціальних та технологічних тенденцій сучасності, які впливають на роботу організації; перегляд та формулювання місії, бачення та цінностей, визначення напрямків діяльності; SWOT аналіз, завдяки якому були визначенні стратегічні цілі та завдання.

Правління

Наглядова рада