Skip navigation

Громадська організація “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” – іторія

історія

Громадська організація «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» створена на початку 2016 року командою Донецької обласної організації «Комітет виборців України» у відповідь на нові виклики, перед якими постала ця організація після переїзду з Донецька до Києва.

Правління, виконавча дирекція та персонал організації були сформовані в 2016 році, коли почалась передача справ від ДКВУ; наразі кістяк організації склали фахівці, експерти та активісти, які були залучені до виконання проектів: моніторинг чесних та справедливих виборчих процесів на території Донецької області, адвокаційних кампаній «Безпечне місто» та «Донецьк без тютюнового диму», хаб громадянського суспільства східного регіону України, груп активістів і НУО за підтримки USAID, ПРООН, Європейської Комісії та інших донорів.

Експерти ГО «ГРУПА ВПЛИВУ» є співавторами Проектів Законів №2501а-1 та№6240 про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян) та Проекту Закону №6692 про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян.

Серед гучних всеукраїнских кампаній, проведених організацією:

«Кожен голос має вплив» на захист політичних прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян, що дало змогу значно просунути в Парламенті розроблений у співпраці з Громадянською мережею ОПОРА та IFES законопроект №6240;

«Захист персональних даних», що дало змогу змінити постанови Кабміну та заборонити передачу персональних даних отримувачів соціальних виплат аутсорсинговим кампаніям;

численні мітинги та акції на захист прав внутрішньо переміщених осіб у співпраці з іншими правозахисними організаціями (Донбасс СОС, Крим СОС, Восток СОС, Право на захист, Центр громадянських свобод, Центр інформації про права людини та інші).

ГВ систематично готує альтернативні звіти («Альтернативний звіт уряду від ГО», стан прав людини до Універсального періодичного огляду тощо). Директорка організації неодноразово виступала з «високих» трибун – Верховної Ради України, Ради Європи, Європарламенту та ООН.

Серед практичних дій підтримки громадян та організацій є газета «ГоворитДонбасс» (наклад від 50 до 100 тисяч), що була створена у співпраці з журналістами, які виїхали з Донецька. Газета розповсюджувалася безкоштовно у прифронтових містах, на блокпостах, на підконтрольній території Донецької області за співпраці органів місцевої влади, регіональних управлінь Міністерства з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ), волонтерів, військових.

Організація активно ділиться досвідом ефективної адвокації через тренінги та семінари для регіональних НУО, формуючи таким чином дієву мережу підтримки на національному рівні.

ГВ є організацією – хабом громадянського суспільства (ПРООН), а також членом Мережі хабів та Спілки «Громадські ініціативи України» та Платформи Східного партнерства.

стратегія

Стратегічне планування діяльності ГВ на наступні 3 роки ми провели в жовтні 2017 року. Процес планування включав колективну аналітичну роботу: аналіз значимого оточення; аналіз політичних, економічних, соціальних та технологічних тенденцій сучасності, які впливають на роботу організації; перегляд та формулювання місії, бачення та цінностей, визначення напрямків діяльності; SWOT аналіз, завдяки якому були визначенні стратегічні цілі та завдання; аналіз Ансоффа, завдяки якому були напрацьовані напрямки розвитку продуктів та ринків – відповідно проекти, які потрібно започаткувати для руху вперед; складений план реалізації стратегії та її моніторингу. В процесі планування взяли участь 7 членів команди, які представляли старше керівництво, працівників та представників клієнтських груп…

Завантажити Стратегічний план Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” на 2018-21 роки (у форматі .pdfStrategic_plan_2018-21