Skip navigation
Громадський холдингГРУПА ВПЛИВУ” спільно з ГО “Донбас СОС” завершили серію тренінгів “Внутрішнє переміщення: юридичні аспекти та інструменти адвокації”. Дві команди експертів-тренерів протягом 7-8 серпня працювали в Сумах та Харкові. А перед тим упродовж попередніх кількох тижнів ми провели аналогічні заходи в Ужгороді, Вінниці, Херсоні та Дніпрі.

Мета цих заходів, орієнтованих насамперед на членів громадських організацій – підвищити рівень знань учасників щодо можливостей застосування інструментів адвокації на локальному рівні, а також дізнатися про практику захисту прав внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від наслідків конфлікту населення з цілого комплексу питань. Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, як член Мережі хабів громадянського суспільства, системно займається підвищенням спроможностей інститутів громадянського суспільства і ми кілька років поспіль проводимо тренінги щодо розбудови коаліцій на місцевому рівні, а також щодо адвокаційних напрямків роботи регіональних НДО.

Порядок денний тренінгів складався з тематичних 2-х блоків: – адвокація громадських ініціатив, механізми пошуку партнерів для просування своїх ідей, налагодження містків ефективної співпраці з іншими НДО та органами влади; – юридичні питання щодо перетину лінії зіткнення (з врахуванням проекту від Міністерства оборони), призначення пенсії (вперше), поновлення виплати та отримання пенсії за минулий час, судова практика щодо оскарження дій ПФ щодо її невиплати, адресна грошова допомога (останні зміни та судова практика щодо повернення “надміру виплачених коштів”) та ін.

Презентації-тренінги проводилися ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” у співпраці з ГО “Донбас СОС” у рамках проекту “Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.