17 жовтня 2018 р. Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя здійснить чергову (П’ЯТУ за ліком!) спробу розглянути законопроект №6240 про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян). Відповідний план засідання розміщено на сайті комітету, який очолює Руслан Князевич.

Усі попередні спроби, нагадаємо, завершилися нічим. На заваді стояла або слабка дисципліна членів комітету, які просто не приходили на засідання, або ж відсутність волі.

Отже – 17 жовтня о 14:15, на вулиці Садовій, 3а у Києві, у кімнаті 536 знову мають зібратися депутати. Очікуємо на розгляд цього важливого питання! Адже, варто пам’ятати, що 48% внутрішньо переміщених осіб вважає можливість проголосувати на місцевих виборах дещо або дуже важливою. Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження ВПО, які нещодавно презентувала Міжнародна фундація виборчих систем в Україні спільно з Громадським холдингом “ГРУПА ВПЛИВУ”.

Виконавча директорка холдингу Тетяна Дурнєва нагадує, що серед тих, хто вважає голосування можливістю вплинути на прийняття рішень, участь у місцевих виборах частіше сприймається як важлива. “71% тих, хто заявляє, що голосування може вплинути на прийняття рішень, кажуть, що для них важливо проголосувати на місцевих виборах, порівняно з лише 37% серед тих, хто не вважає, що голосування може вплинути на прийняття рішень, – наводить вона результати опитування. – Серед респондентів, інтегрованих у свою громаду, 54% вважає важливим для себе проголосувати на місцевих виборах, порівняно з 37% тих, хто не відчуває себе інтегрованими в нову громаду. ВПО з Криму частіше заявляють, що для них брати участь у місцевих виборах важливо, – такого погляду дотримуються 56%, порівняно з 50% серед вихідців з Луганщини та 46% серед представників Донеччини.”