Skip navigation
“Коли говорять про соціальну згуртованість у нових об’єднаних громадах, то її там насправді немає, особливо в громадах Донецької, Луганської та деяких сусідніх областях, де є значно більша кількість переселенців, аніж на іншій території України”, – таке переконання висловила виконавча директорка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяни Дурнєвої під час панельної дискусії “Співпраця у вирішенні питань ВПО: влада-бізнес-громада”, що відбулася в рамках Форуму “Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави”.

“Коли цих людей немає при об’єднанні громад, якщо вони не обирають місцеву владу, то соціальної згуртованості там бути не може! Залишатиметься конфлікт та розрив, адже люди відчувають себе відокремленими від прийняття рішень”, – зазначила Тетяна Дурнєва.

“В проекті Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року була прописана потреба забезпечення ВПО правом голосування на місцевих виборах. Однак буквально кілька днів тому стало відомо, що з проекту зникла кінцівка речення “на місцевих виборах”. Я сподіваюсь, ця фраза туди повернеться, адже це не жарти, це – намагання уникнути вирішення проблеми, а вона таким чином – не вирішуватиметься!” – наголосила виконавча директорка Громадського холдингу.

Також під час виступу вона нагадала, що зволікання з ухваленням законопроекту №6240 призводить до того, що у чергових виборах в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 23 грудня цього року, переселені знову не братимуть участі…Форум відбувся у Краматорську 26-27 жовтня 2018 р. Організатори: Донецька й Луганська облдержадміністрації, Комітет ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Захід відбувся за підтримки Ради Європи.