ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) проводять тренінг “Підвищення рівня участі у виборах та забезпечення виборчих прав мобільних категорій громадян”.

Внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти, люди, які проживають не за місцем реєстрації в паспорті, виключені з виборчого процесу. Вони – втрачений електорат, ресурс, який не використовується на місцевих виборах та в одномандатних округах. Наразі в Україні налічується більш ніж 1,5 млн. внутрішньо переміщених осіб та декілька мільйонів трудових мігрантів, що складає 6 і більше відсотків виборців.

Метою тренінгу є посилення поінформованості народних депутатів, помічників-консультантів, працівників секретаріатів фракцій, обміну позиціями між ними щодо шляхів забезпечення виборчих прав мобільних всередині країни громадян. Тренінг має надати учасникам теоретичну та практичну базу для використання набутих знань у повсякденній роботі напередодні майбутній виборчих кампаній національного рівня.

Під час заходу планується обговорення законодавчих ініціатив, спрямованих на захист виборчих прав ВПО, зокрема проекту Закону України №6240 “Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян”, який був розроблений експертами провідних громадських організацій та зареєстрований у парламенті 27 березня 2017 року, а також Постанови ЦВК від 5 вересня 2018 року №129 (про внесення змін до Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси).

Експерти з Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” та Міжнародної Фундації виборчих систем (IFES) розкажуть про міжнародні стандарти та зобов’язання України в сфері захисту прав людини, основні ідеї законопроекту та запобіжні механізми, закладені в законопроекті для унеможливлення виборчих махінацій.

Захід проходитиме 27 листопада 2018 року з 10:30 до 17:30.

До участі у тренінгу запрошуються:
– помічники депутатів
– співробітники комітетів
– співробітники секретаріатів фракцій
Просимо заповнити заявку на участь у Тренінгу за посиланням. Заявки приймаються до 25 листопада 2018 року (включно).

Якщо у Вас виникають додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся до Наталки Новикової, grupa.vplyvu@gmail.com або за тел. +38 050 477 0800 (офіс).

Довідково:
Цей захід реалізується громадською організацією “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” в рамках проекту “Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги”, який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Британської допомоги від уряду Великої Британії. Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та урядом Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цьому документі, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США або уряду Великої Британії.