Харківська міська рада виступила за надання права вимушеним переселенцям голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання.

Відповідне звернення до голови Верховної Ради України Андрія Парубія було прийняте сьогодні, 28 листопада, на сесії міськради, повідомляє офіційний сайт Харківської міської ради.

«Близько 4% українських виборців, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи, четвертий рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина через неврегульованість національного законодавства. Внутрішньо переміщені особи, які є новими членами наших територіальних громад, не можуть голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання», – говориться у зверненні.

У документі наголошується, для вирішення цієї проблеми 27 березня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований проект Закону №6240 «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян). У зв’язку з цим Харківська міськрада закликала парламент невідкладно розглянути цей законопроект.

У зверненні наголошується, що в місті Харкові, станом на 15 листопада, на обліку в районних управліннях праці та соціального захисту населення перебувають 87,2 тис. переселенців, в тому числі 13,4 тис. дітей.

Нагадаємо, протягом попередніх кількох місяців на підтримку законопроекту №6240 висловлювалися Ужгородська, Вінницька, Херсонська, Коростенська, Добропільська, Маріупольська, Криворізька, Білгород-Дністровська міські ради, а також – Шосткинська районна рада. Отже рішення Харківської міськради є десятим за ліком закликом органу місцевого самоврядування до Верховної Ради з приводу підтримки законопроекту №6240 щодо виборчих прав переселенців.

У свою чергу Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” висловлює щиру подяку голові комісії з гуманітарних питань Харківської міської ради Ользі Чичиній за допомогу та сприяння у донесенні інформації щодо виборчих прав ВПО до її колег! Нещодавно ми проводили спільний інформаційний захід для харківських ЗМІ, під час якого інформували про політичні позиції переселенців та про сенс і мету законопроекту №6240.