Skip navigation
Сьогодні, 17 січня, парламентський Комітет з питань правової політики та правосуддя ухвалив довгоочікуване рішення щодо проекту Закону, який має врегулювати питання виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян (реєстр. № 6240 від 27 березня 2017 року).

У своєму висновку Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти рішення щодо законопроекту, визначившись шляхом голосування.

Ймовірно, це наразі оптимальний варіант формулювання, коли у членів Комітету немає єдиної думки з цього питання. Одні депутати, нагадаємо, вважають відсутність виборчих прав у ВПО на місцевих виборах та одномандатному окрузі на виборах до ВР відвертим нехтуванням конституційних прав громадян України. Інші народні обранці не мають однозначної позиції, що було однією з причин затягування розгляду законопроектів щодо виборчих прав ВПО.

Тепер доля законопроекту вирішуватиметься в сесійній залі. Розгляд документу в Комітеті з питань з питань правової політики та правосуддя – це остання процедурна сходинка, яка була потрібна для винесення питання на розгляд усього депутатського загалу. Свої позитивні висновки про зміст документу значно раніше надали інші парламентські комітети.

Що саме пропонує законопроект №6240? Які ним передбачені механізми та процедури? З цим можна ознайомитися з інфографіки.

Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, як один з розробників законопроекту, вітає усіх його співавторів – громадські організації, представників експертно-аналітичного середовища, народних депутатів, усіх, хто доклався до появи законопроекту №6240 й адвокатував його на різних етапах. Ми суттєво наблизилися на один крок до вирішення питання, яке турбує мільйони наших співвітчизників!

Ми сподіваємося, що питання щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян буде в пріоритеті під час розгляду Виборчого кодексу!

Під час розгляду законопроекту неодноразово згадувалися міжнародні норми та рекомендації західних демократичних інституцій щодо прав внутрішньо переміщених осіб на вільне волевиявлення.

Коментуючи висновок Комітету виконавча директорка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяна Дурнєва відзначила: «Дорогу здолає той, хто йде. Від імені «безголосих» внутрішньо переміщених осіб дякую за довгоочікуване рішення Комітету. Ми переходимо до наступного етапу – переконання щонайменш 226 народних депутатів в тому, що в демократичній країні не повинно бути «невидимих виборців», а стаття 38 Конституції має захищати всіх. Ми продовжуємо адвокаційну кампанію «Кожен голос впливає» та збираємо від внутрішньо переміщених осіб звернення до народних депутатів у вигляді відео, листів, пісень, рішень місцевих рад та інших форм впливу».
 
Прикметно, що буквально вчора ГО «ГРУПА ВПЛИВУ» та програма Радник роздали депутатам – членам комітету печиво з передбаченнями, що законопроект буде підтримано…
 
Нагадаємо, що законопроект №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян» був зареєстрований у ВР 27 березня 2017 р. Його співавторами є експерти ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). До обговорення законопроекту долучалися представники громадських організацій «Донбасc SOS», Центр інформації про права людини, «Крим SOS», благодійних організацій «Благодійний Фонд «Право на Захист» та «Благодійний фонд «Восток SOS», члени міжвідомчої Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини ВПО при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та ВПО (включаючи представників Агентства ООН у справах біженців та Ради Європи).