Понад 1400 виборцям відмовлено у тимчасовій зміні місця голосування без зміни виборчої адреси на виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Про це розповів керівник Служби розпорядника Держреєстру виборців Олександр Стельмах під час круглого столу “#КоженГолосВпливає: бар’єри на шляху до виборчих скриньок“.

“Зрозуміло, що була певна кількість відмов нашим громадянам у тимчасовій зміні місця голосування. Загалом таких відмов було 1416”, – сказав Стельмах.

Найпоширенішою причиною відмов, як зазначив Стельмах, є невключення виборця в реєстр виборців.

“Виборець, який не включений до реєстру виборців, не може скористатися таким правом (тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси – ред.). Так, 319 таких громадян отримали відмови”, – пояснив керівник Служби розпорядника Держреєстру виборців.

Окрім того, зауважив він, відмови у тимчасовій зміні місця голосування отримали громадяни, які не мають зареєстрованого місця проживання.

“Також є випадки, коли визнано заяву необґрунтованою. Таких 183 випадки, і ще 179 випадків, коли відмовлено з причини, що виборець уже змінив собі тимчасове місце голосування”, – додав Стельмах.

Водночас він зауважив, що правом тимчасової зміни місця голосування скористалися 315 725 громадян.

“Якщо казати про перелік мотивів, які стали підставою для тимчасової зміни місця для голосування, то на першому місці в нас фактичне проживання виборців не за місцем своєї реєстрації”, – розповів Стельмах.

За його словами, цю причину вказали у своїх заявах майже 25% із 315 725 громадян.

“Хочу сказати, що життя не стоїть на місці, і серед тих громадян, які вже оформили тимчасову зміну місця голосування, не скористається таким правом 81 особа, тому що вони вже включені в списки виборців у лікарні. Ще троє вже встигли з’явитися в органах виконання покарань, а 4 – в СІЗО”, – додав Стельмах.

За повідомленням “Укрінформу”