В Страсбурзі відбулася робоча зустріч Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи з напрацювання положень звіту “Роль місцевих та регіональних органів влади у захисті внутрішньо переміщених осіб”.

Орієнтовно влітку буде оприлюднено звіт. А днями укладачі документу слухали думки експертів та практиків, чиї позиції та досвід знайдуть відображення у звіті. Від України були присутніми мер Миколаєва Олександр Сєнкевич та виконавча директорка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяна Дурнєва.

За її словами, незабаром голова Верховної Ради Андрій Парубій отримає від Української делегації в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи звернення про необхідність включення законопроекту №6240 до тижневого порядку денного!

“І якщо поки проекту №6240 нема в порядку денному ВРУ, але ми тримаємо політичні права ВПО в порядку денному на місцевому та міжнародному рівнях!” – відзначила вона.

“Внутрішньо-переміщеними особами люди можуть стати як в наслідок техногенних та природних катастроф, так і в наслідок військових дій. Саме на цьому українська делегація хоче зробити наголос, адже важливо розрізняти причини. На підтримку внутрішньо-переміщених осіб працює і Парламентська асамблея Ради Європи, що затвердила доповідь про «Гуманітарні потреби та права внутрішньо переміщених осіб в Європі», який був прийнятий у 2018 році. Наші делегації одним фронтом працюють на теренах Ради Європи та захищають інтереси України”, – зазначив Голова делегації України в Конгресі Володимир Прокопів.

На минулій сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи українська делегація підняла питання внутрішньо-переміщених осіб, чим привернула додаткову увагу до ситуації в Україні та військової агресії з боку Росії.

Як відзначають у Українській делегації Конгресу місцевих та регіональних влад РЄ, з 2015 року Рада Європи активізувала свою роботу щодо захисту біженців і мігрантів. Але на теренах ЄС не всі розуміють різницю між шукачами притулку та ВПО. Робота Конгресу спрямована на те, аби змінити цю ситуацію. У листопаді 2018 року на 35-й сесії було прийнято звіт, резолюцію та рекомендацію “Права голосування на місцевому рівні як елемент успішної довгострокової інтеграції мігрантів та ВПО в муніципалітетах Європи”.