Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових виборів на 21 липня набув чинності – сьогодні він опублікований в офіційному виданні “Урядовий кур’єр“.

Виборчий процес розпочинається з дня, наступного після дня опублікування Указу – тобто 24 травня.

Вибори відбудуться за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою:

1) 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій;

2)
225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

Якщо на день виборів ви перебуватиме не за місцем реєстрації, для того, щоб обрати депутатів парламенту, потрібно змінити місце голосування.

Якщо ви будете знаходитися за межами свого виборчого округу, ви отримаєте лише один бюлетень – для голосування за партійними списками.

Заяви про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси приймають відділи ведення Державного реєстру виборців – за місцем реєстрації («прописки», постійної виборчої адреси) чи за місцем знаходження в день виборів.

Прийом заяв про тимчасову зміну місця голосування починається з 24 травня та закінчується 15 липня.
Для виборців, чия виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованій території, до заяви не потрібно додавати жодних інших документів, крім паспорту з відповідною реєстрацією.