Представниця Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Наталя Новикова взяла участь у дискусії “Народження та смерть на тимчасово окупованих територіях: виклики для держави та громадянського суспільства”. МінТОТ презентував законопроект, який має врегулювати питання отримання мешканцями з тимчасово окупованих територій України документів про факти народження та смерті.

“Для багатьох громадян ця тема не просто актуальна, а по-справжньому болюча, – відзначає Наталя. – Дуже прикро, що тривалий час її ніхто не брався вирішувати системно. Ми, як представники громадських організацій, що надавали свої рекомендації до законопроекту, зацікавлені у якомога швидшому регулюванні рішення цих проблем на законодавчому рівні, адже крім усього іншого це означатиме, що держава Україна дотримується своїх міжнародно-правових зобов’язань та рекомендацій міжнародної спільноти”.

Законопроект має на меті: – усунути системні порушення прав громадян України з тимчасово окупованих територій; – надавати документи про народження та смерть у стислі строки; – запровадити екстериторіальність реєстрації фактів народження та смерті; – вести облік документів, виданих на тимчасово окупованих територіях (ТОТ); – враховувати факти з документів ТОТ, але не їх визнання.

Водночас Сергій Мокренюк, начальник Управління з питань Автономної Республіки Крим та м. Севастополя МТОТ, презентуючи законопроект, наголосив на важливості захисту прав і свобод громадян України та забезпечення поступального розвитку держави у цьому напрямку.