Як відомо, Центральна виборча комісія утворила 199 окружних виборчих комісій із виборів народних депутатів України на позачергових виборах до Верховної Ради. Усього в Україні 225 одномандатних виборчих округів, але 26 з них знаходиться  на тимчасово окупованій території Криму, Донецької та Луганської областей.

Разом з тим, в межах деяких округів, які частково знаходяться на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, позачергові парламентські вибори будуть відбуватися на деяких виборчих дільницях. Згідно з Постановою Центральної комісії України №1430 від 2 липня 2019 року “Про деякі питання організації та проведення голосування громадян України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в окремих регіонах України“, таких усього 11 округів.

Це округи №№ 45, 46, 51, 52, 59 та 60 у Донецькій та округи №№ 105, 106, 107, 112, 124 в Луганській областях.
У постанові та додатках до документу визначено конкретні переліки округів та дільниць, де вибори не організовуються й навпаки – там, де вони відбудуться. Ознайомитися з цими переліками у двох областях можна завантаживши цей doc файл, а визначити географічно свою приналежність до певного округу та дільниці – на сайті Державного реєстру виборців. Там же варто перевірити в особистому кабінеті виборця, до якої дільниці ви відноситесь.

У разі якщо ви виявили, що ваша дільниця знаходиться в переліку виборчих дільниць, на яких вибори не організовуються та не проводяться (згідно Постанови ЦВК №1430 від 2 липня 2019 року), ви можете скористатися процедурою тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси, подавши заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців (знаходяться в райдержадміністраціях чи виконкомах).

Місце голосування можна поміняти до 15 липня включно, причому навіть у вихідні дні 13 та 14 липня відділи ведення Державного реєстру виборців працюватимуть в повноцінному робочому режимі. Ніяких документів, крім паспорту, приносити не потрібно.
Нагадаємо, що якщо виборець змінює місце голосування в межах свого округу, він/вона не втрачає права проголосувати за депутата-мажоритарника. Таким виборцям видають два виборчі бюлетені – для голосування в загальнодержавному багатомандатному окрузі та для голосування в одномандатному виборчому окрузі.

Відтак якщо ви помітили, що на вашій дільниці не будуть проводитися вибори, ви ще можете встигнути поміняти місце голосування на ту дільницю, на якій вони проводитимуться і повноцінно реалізувати своє право голосу!

Пам’ятайте, що Кожен Голос Впливає!