Наступний понеділок, 15 липня – останній день, коли українці можуть змінити місце свого голосування на дострокових парламентських виборах 2019 року. Потреба в цьому є нагальною для сотень тисяч виборців, які зареєстровані в одному регіоні, а фактично проживають в іншому – через роботу або з інших причин. Також, для внутрішньо переміщених осіб, які були змушені залишити свої домівки, це важлива можливість впливати на майбутнє своєї країни. Центральна виборча комісія нещодавно спростила процедуру тимчасової зміни місця голосування – людям тепер достатньо подати письмову заяву про це до місцевого відділення Державного реєстру виборців без жодних додаткових документів.

Така корисна гнучкість є одним з результатів багаторічної проектної допомоги Координатора проектів ОБСЄ Центральній виборчій комісії у створенні централізованого електронного реєстру виборців на заміну паперовим спискам, що зберігалися на місцевому рівні. Це допомогло вирішити іншу величезну проблему – точності списків виборців на виборчих дільницях в день голосування, а також запровадити інституційні запобіжники проти можливих маніпуляцій списками.

Це відео подає історію про те, як практична допомога від ОБСЄ веде до позитивних системних змін, які водночас приносять і практичне полегшення для сотень тисяч людей.

Електронна версія Державного реєстру виборців була запроваджена 2009 року в рамках проекту, що виконувався Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, Канадської агенції з міжнародного розвитку Шведської агенції з питань розвитку, Ірландської агенції “Irish Aid” та Фонду стратегічних програм Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

У 2018-2019 роках, Координатор також надав ЦВК обладнання та програмне забезпечення, щоб захистити Реєстр від кібер-загроз. Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці проекту боку Урядів Норвегії, Постійної місії Словацької Республіки в ОБСЄ та Місії США в ОБСЄ.

Відео було створене за підтримки Координатора проектів ОБСЄ та Місії США в ОБСЄ.Передрук. Оригінал тексту і відео.