Skip navigation
ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» у співпраці з партнерськими організаціями (ОПОРА та інші) успішно реалізували кампанію з захисту персональних даних отримувачів соціальних виплат.

Наприкінці 2016 року на гарячу лінію ГВ почала поступати інформація від ВПО, що до них дзвонять колектори. Експерти ГВ провели дослідження та виявили, що Мінфін передав базу даних 153 000 громадян колекторській компанії для проведення верифікації соціальних виплат. Ми звернулися зі скаргою до Омбудсмана, внаслідок чого була припинена обробка персональних даних та розпочався судовий процес проти працівників Мінфіну та держпідприємства «Головфінтех». Майже рік тривала інформаційна кампанія, звернення до народних депутатів, привернення уваги міжнародних партнерів до питання захисту персональних даних. Врешті решт, суд визнав, що було порушено Закон України «Про захист персональних даних» і визнав винними начальника департаменту Мінфіну та заступника голови державного підприємства.

Кампанія дала поштовх для зміни постанови Кабміну №168  «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для побудови і забезпечення функціонування Інформаційно-аналітичної платформи електронної верифікації та моніторингу та здійснення інших заходів, пов’язаних з її впровадженням, та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».

З Постанови вилучено абзац про те, що бюджетні кошти можуть спрямовуватися на оплату аутсорсингових компаній для телефонної та фізичної верифікації. Водночас додався рядок про те, що кошти спрямовуються на «організацію та проведення підвищення рівня кваліфікації працівників». Отже, відтепер уряд й міністерства та відомства не матимуть права звертатися до аутсорсингових компаній для проведення верифікації та не будуть поширювати персональні дані громадян.