Skip navigation

Запрошуємо на публічну дискусію щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, яка відбудеться на базі Краматорської міської ради.

Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи чотири роки не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянинаУкраїни. Майже 4% українських виборців залишаються без права голосу на місцевих виборах та в одномандатних округах на виборах до Верховної Ради.

Під час заходу буде обговорено можливості участі внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів у місцевій демократії, основні аспекти законопроекту №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян».

До участі в заході запрошуються: представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти, представники політичних партій, Державного реєстру виборців, ЗМІ, внутрішньо переміщені особи.

Головна спікерка дискусії: Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», співавторка законопроекту №6240.

Дискусія відбудеться 16 травня (середа) з 14:00 до 16:00 за адресою: площа Миру, 2, м. Краматорськ.

Для підтвердження участі зателефонуйте або напишіть на електронну пошту:
тел. +380505290645, aksenina.a.n@gmail.com – Анастасія Аксеніна.

Нагадаємо, що 27 березня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян». Законодавчі зміни були розроблені та запропоновані народним депутатам експертами громадських організацій, які займаються питаннями реформування виборчого законодавства, а також тими, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Попри актуальність, законопроект №6240 досі не винесений на розгляд.

Станом на 23 квітня 2018 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, взято на облік 1 496 713 переселенців або 1 222 289 сімей з Донбасу і Криму.

Сторінка події у Фейсбуці.

Цей захід реалізується громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Британської допомоги від уряду Великої Британії. Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та урядом Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цьому документі, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США або уряду Великої Британії.