Президент Володимир Зеленський ветував Виборчий кодекс. Одна з причин: тут відсутній достатній механізм забезпечення реалізації виборчих прав окремими категоріями осіб.

У пропозиціях до кодексу йдеться, зокрема, про наступне:

“… Законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” закріплено гарантію щодо реалізації внутрішньо переміщеними особами свого права голосу на виборах Президента України, народних депутатів України, місцевих виборах (стаття 8). Однак за Кодексом така гарантія може бути реалізована внутрішньо переміщеними особами лише під час загальнонаціональних виборів шляхом тимчасової зміни місця голосування на період відповідного виборчого процесу (частина третя статті 126), тоді як на місцевих виборах тимчасова зміна місця голосування виборця без зміни виборчої адреси не застосовується (частина четверта названої статті). Отже, Кодекс не містить реальних механізмів, які б на постійній основі (не лише шляхом тимчасової зміни місця голосування на період відповідного виборчого процесу) забезпечували можливість реалізації внутрішньо переміщеними особами свого виборчого права на загальнонаціональних та місцевих виборах, зокрема шляхом визначення підстав та порядку зміни такими виборцями виборчої адреси”.

Що це означає? Загалом у пропозиціях глави держави міститься різних 17 тематичних пунктів. Парламент має їх врахувати й відповідно проголосувати нову редакцію Кодексу…

Вето Президента означає, що він не лише тримає руку на пульсі проблеми виборчих прав ВПО, але й пропонує ВР її розв’язати в межах комплексного Виборчого кодексу.

Віримо, що Верховна Рада врахує цю пропозицію!