4 жовтня 2019 року о 10:00 відбудеться тренінг / експертна дискусія щодо підвищення рівня участі у виборах та забезпечення виборчих прав мобільних категорій громадян.

Мета тренінгу – посилення поінформованості народних депутатів, помічників-консультантів, працівників секретаріатів, обміну позиціями між ними щодо шляхів забезпечення виборчих прав мобільних всередині країни громадян. Захід має надати учасникам теоретичну та практичну базу для використання набутих знань у повсякденній роботі.

До участі запрошуються:
– народні депутати
– помічники народних депутатів
– співробітники комітетів
– співробітники секретаріатів

Внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти, люди, які проживають не за місцем реєстрації, виключені з виборчого процесу. Вони – втрачений електорат, ресурс, який не використовується на місцевих виборах та в одномандатних округах. Наразі в Україні налічується 1,4 млн. внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та приблизно 5,5 мільйонів трудових мігрантів, що складає близько 12% виборців. За останнім дослідженням IFES, майже половина ВПО (45%) хоче обирати місцеву владу в тих громадах, до яких вони перемістилися після 2014 року. З кожним роком все більше ВПО не збираються повертатись до покинутого місця проживання і планує залишитись у нових громадах. В той же час 90% виборців з приймаючих громад вважають, що ВПО, які живуть разом з ними, повинні мати можливість брати участь як виборці на місцевих виборах за місцем свого фактичного проживання.

Під час заходу планується обговорення змін до проекту Виборчого Кодексу України в контексті законодавчої ініціативи, закладеної в законопроекті №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав  внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян».

Експерти з Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”, Громадянської мережі ОПОРА та Міжнародної Фундації виборчих систем (IFES) розкажуть про запобіжні механізми унеможливлення виборчих махінацій, а також про міжнародні стандарти та зобов’язання України в сфері захисту прав людини.

Просимо заповнити заявку на участь у заході за посиланням http://bit.ly/2lTZA2R. Заявки приймаються до 1 жовтня 2019 року (включно).

Якщо у Вас виникають додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся до Наталії Новикової, менеджерки проектів Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” natali.novikova09@gmail.com або за тел. +38 050 448 4181.

Довідково:
Цей захід організовується Громадською організацією “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”  за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, висловлені під час заходу, належать авторам і не обов’язково відображають погляди IFES, USAID, урядів США або Великої Британії.