У червні 2018 року Україна представила восьму періодичну доповідь про виконання державою Міжнародного пакту про громадянські і політичні права (далі – Пакту).

Утім питання, пов’язані з конфліктом і його впливом на реалізацію прав людини в Україні, не знайшли належного відображення у звіті держави, хоча у контексті міжнародного збройного конфлікту питання забезпечення прав постраждалих осіб, у тому числі ВПО, належать до найбільш гострих і нагальних.

Саме тому Коаліція громадських організацій, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб і тих, хто залишився проживати на тимчасово окупованих територіях України, підготувала та подала до Комітету Тіньовий звіт, який зосереджується саме на питанні дотримання громадянських і політичних прав осіб, котрі постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні.

У даному поданні міститься коротка інформація щодо питань, викладених більш детально у Тіньовому звіті, а також сформульовані запитання, адресовані Уряду України.

Автори подання мають значний досвід у розробці та адвокації проектів нормативно-правових актів у сфері захисту прав ВПО, беруть участь у робочих групах при профільних міністерствах, надають значну соціальну, інформаційну та юридичну допомогу особам, які постраждали внаслідок конфлікту, займаються висвітленням подій, що відбуваються на тимчасово окупованих територіях України.

Читати далі…