Нова українська влада багато говорить про потребу реінтеграції непідконтрольних територій Донбасу, а також про суттєвішу, аніж раніше, підтримку підконтрольних територій. Тим часом, проект держбюджету-2020 демонструє, що слова поки залишаються словами. Правозахисниця, юристка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Марія Красненко коментує ці обставини для видання “Донецкие новости”:

“Потрібно розуміти, що держбюджет на 2020 рік фактично є бюджетом уряду Гройсмана і, виходячи з основних показників, не містить статті “Донбас”, “Крим” (наприклад, за видатками: виплата пенсії жителям тимчасово окупованих територій, відновлення зруйнованої інфраструктури, екологічна ситуація). Водночас, річний бюджет повинен включати фінансування на подібні статті в загальному порядку, оскільки відповідно до законодавства такі суми повинні враховуватися.

Загалом, аналізуючи проект бюджету, не варто бути оптимістичним – фактично він є бюджетом поточного року. Втім, цей фінансовий документ може ще не раз бути змінений як Верховною Радою, так і Кабміном. Особливу увагу слід приділяти цьому питанню в наступні місяці, оскільки саме тоді стануть зрозумілими результати видаткової частини цього року.”

Читати далі на сайті “ДН”