11 листопада об 11-00 в УНІАН (вул.Хрещатик, 4, конференц-зал.) відбудеться прес-конференція, присвячена проблемним питанням нового порядку перетину лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей, а також пропозиціям щодо його удосконалення. 

У заході візьмуть участь представники громадських організацій, які опікуються захистом прав постраждалих від конфлікту осіб та представник РНБО.

Донедавна процес перетину КПВВ регулювався особливим порядком СБУ, який набув чинності в 2014 році та неодноразово піддавався критиці через дискримінаційні норми, необґрунтовані обмеження та відірваність від реальних потреб людей. Новий порядок в’їзду-виїзду осіб, переміщення товарів із/на окуповані території  Донецької та Луганської областей,ще влітку затверджений Постановою Кабінету міністрів України №815, мав набути чинності 29 жовтня. Утім через шквал критики щодо змін у правилах перетину КПВВ дітьми до 16 років початок дії нового Порядку був відтермінований до 29 листопада 2019 року. Під час заходу представники громадських організацій представлять пропозиції  змін до Постанови №815, які дозволять з урахуванням безпекового фактору забезпечити дотримання прав людини та підтримку зв’язків з мешканцями окупованих територій.

Учасники прес-конференції: Сергій Сивохо, радник Секретаря Ради національної безпеки і оборони з питань реінтеграції і відновлення Донбасу, Дарина Толкач, Благодійний фонд «Право на захист»; Тетяна Дурнєва, Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»; Альона Луньова, ZMINA. Центр прав людини; Михайло Фоменко, Громадська організація «Донбас СОС»; Ірина Пецко, Благодійний фонд «Право на захист».

Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями.