Коментар юристки Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Марії Красненко:

Питання смертей на КПВВ, а таких тільки за минулий рік було щонайменше 50, не можна вирішити виключно одними заходами, чи то законодавчими, чи то практичними. Потрібно розуміти як природу, мається на увазі потреба переміщуватись, так і причини переміщення саме такої категорії. Наразі ми бачимо ситуацію, що з понад 1 мільйона щомісячних перетинів, основна частка мандруючих – люди поважного віку, ті, хто, в тому числі, ідуть на підконтрольну територію з метою отримання пенсії, соціальної допомоги та інших адміністративних послуг. В зв’язку з цим, першим заходом, що може зменшити кількість смертей це законодавчі зміни у частині пенсійного забезпечення, що передбачено законопроектом 2083-д, який в ці дні має бути розглянутим в раді. З прийняттям даного проекту, очікувано, що пенсіонерам не буде потреби так часто (що 2 місяці) здійснювати перетин.

Окрім цього, не менш важливим є медичне забезпечення на КПВВ, на жаль, на сьогодні на усіх КПВВ незабезпечно постійне чергування медичних бригад у період роботи КПВВ та за декілька годин до/після функціонування КПВВ. Й третє, відповідальність самих громадян, ми особливо закликаємо всіх уважно ставитись до свого здоров’я та оцінювати свою спроможність, не ігнорувати симптоми, оскільки спека чи холод може стати тим фактором, що загострить ваш стан і може привести до летального випадку.

Тому, ми ще раз очікуємо на прийняття змін щодо пенсійного забезпечення жителів ТОТ, забезпечення медичним персоналом на КПВВ та відповідності кожного із нас щодо свого життя і здоров’я. Ми мажмо усвідомлювати, що в умовах продовжуваного збройного конфлікту не можна прибрати усі фактори, що можуть коштувати людям життя (раптові обстріли, мінування, інше), однак ми можемо вжити всіх заходів аби таку загрозу мінімізувати.

Джерело Comments.ua. Читати російською
Фото