Коментар юристки Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Марії Красненко з приводу законопроекту про пенсії жителям ОРДЛО виданню Comments.ua

“За – 184, проти – 13, утримались – 142, не голосували – 51. Саме такі результати провального голосування за законопроект, що передбачає механізм виплати пенсії жителям тимчасово окупованих територій. Й головними цифрами є тут не скільки цифри «за», як ті, хто були проти (а їх меньшість), та ті, хто утримались. А їх, нагадаю, 142. Тобто 142 депутати, які не визначились. Якщо говорити про аргументи проти, які прозвучали в сесійній залі, то їх власне два. Й відповіді на них ще простіше, ніж самі аргументи. Зокрема, щодо дефіциту бюджету ПФУ слід сказати, що не виплата пенсій окремим громадянам не є вирішенням, адже «борг» цим людям нікуди не подінеться.

Нагадаю, що пенсія це майно особи і потребує виплаті, якщо не за волею держави, то за рішенням ЄСПЛ. В свою чергу, заклики щодо «перевірки на патріотизм» і не розуміння кому ми платимо взагалі не підпадає під розгляд і коментування. Чи ми знаємо наскільки любить Україну пенсіонер з Харкова, Ужгорода, Києва чи Одеси? А як щодо депутата? Чи кожен із них лобіює інтереси нашої з вами держави? Ми розуміємо, що питання пенсій це надзвичайно чутливе питання, але це питання політики держави і кожного українця до своїх громадян і своїх територій, які ми хочемо «повернути». Чи ні?”