У понеділок, 17 лютого, о 10:00 в прес-центрі інформаційного агентства “Укрінформ” (вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ) правозахисні організації презентують альтернативний звіт, поданий до ООН, про дотримання соціально-економічних прав осіб, що постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні.

17 лютого в Женеві починається 67 сесія Комітету ООН, який розгляне черговий, сьомий, звіт уряду України про виконання Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права. Коаліція правозахисних організацій, які опікуються питаннями захисту прав осіб, що постраждали внаслідок конфлікту, підготувала і направила до Женеви свій альтернативний звіт.

Якою є ситуація з внутрішньо переміщеними особами в Україні та наскільки вони адаптовані у приймаючих громадах? Як вирішуються житлові проблеми ВПО? Що відбувається із виплатою пенсій постраждалим у ході війни? Чи доступна українська освіта дітям із окупованих територій? Які кроки має вжити українська влада для захисту соціально-економічних прав мешканців окупованих територій?

Про це розкажуть:

Альона Луньова, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA

Марія Красненко, юристка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”

Анастасія Одінцова, правова аналітикиня БФ “Право на захист”

Ганна Дудінська, юристка БФ “Stabilization Support Services”

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи

Довідково: Авторами альтернативного звіту для ООН «Забезпечення реалізації соціально-економічних прав осіб, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні» є ГО «Донбас СОС», ГО «Крим СОС», БФ «Право на Захист», БФ «Восток-СОС», ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», БФ «Stabilization Support Services», ГО «Центр прав людини ZMINA» та ГО «Кримська правозахисна група».