Skip navigation
У жовтні 2019 року держава Україна подала сьомий періодичний звіт, у якому надала свої відповіді на питання, які були поставлені Комітетом з економічних, соціальних та культурних прав 18 жовтня 2018 року.

Значну кількість цих питань присвячено ситуації із дотриманням економічних, соціальних та культурних прав осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні. У відповідях держави міститься багато інформації, яка, однак, не дає повноцінної картини щодо ситуації з реалізацією прав таких груп, як внутрішньо переміщені особи, мешканці тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, що наближені до зони проведення бойових дій (так звана “сіра зона”).

Цей альтернативний звіт підготовлений неформальною Коаліцією громадських організацій, які опікуються питаннями захисту осіб, які постраждали внаслідок конфлікту, у тому числі – внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України. Автори подання мають значний досвід у розробці та адвокатуванні проєктів нормативно-правових актів у сфері захисту прав переселенців, беруть участь у робочих групах при профільних міністерствах, надають значну соціальну та юридичну допомогу особам, які постраждали внаслідок конфлікту, висвітлюють події, що відбуваються на тимчасово окупованих територіях України.

До Коаліції входять:
ГО “Донбас СОС”, http://www.donbasssos.org
ГО “Крим СОС”, http://krymsos.com/
БФ “Право на Захист”, www.r2p.org.ua
БФ “Восток-СОС”, http://vostok-sos.org/
ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, https://www.vplyv.org.ua/
Програма “Радник”, що впроваджується БФ “Stabilization Support Services”,
http://radnyk.org, https://sss-ua.org
ГО “Центр прав людини ZMINA”, https://org.zmina.info/
ГО “Кримська правозахисна група”, https://crimeahrg.org/

Завантажити звіт