Skip navigation
Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» спільно з Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб проаналізував результати реалізації програми забезпечення ВПО тимчасовим житлом згідно Постанови Кабінету Міністрів України №769 від 4 жовтня 2017р. «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України».

З 2017 по 2020 включно загальна сума коштів, передбачених бюджетом на тимчасове житло – 105 млн грн. Всього за бюджетні кошти за три роки було придбано 271 квартира та 2 житлових будників.

Маріуполь став рекордсменом серед міст та ОТГ, які отримали кошти за цією програмою. За два роки місто отримало більше 35 млн грн. За ці кошти було придбано 183 квартири.

Переважну більшість коштів за програмою було розподілено між містами та ОТГ Луганської та Донецької областей.

«Як не дивно, але досі не всі органи місцевого самоврядування знають про можливість придбати, реконструювати чи оновити житловий фонд. Програма 70/30 допомагає місцевій владі побачити в нових мешканцях громади не тягар, в ресурс. Чим активніше зараз органі місцевого самоврядування будуть брати участь в розподілу субвенції, тим більше шансів на збільшення фінансування програми в майбутньому», – додає Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО «ГРУПА ВПЛИВУ».

В рамках проєкту «Місцева адвокація для ВПО» ми активізуємо внутрішньо переміщених осіб співпрацювати з владою в їхніх нових громадах. Ми кажемо «не зволікай та повідом органам місцевого самоврядування про можливість ощасливити та підтримати родини ВПО, які потребують домівки!», – пояснює Вікторія Золотухіна, керівниця проєкту.

Більше інформації в інфографіці.

  Як отримати тимчасове житло для ВПО? Інфографіка

Публікація підготовлена в межах гранту, наданого проєктом Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень”. Слідкуйте за новинами проєкту на нашій сторінці в Facebook.