27 лютого 2020 року відбудеться презентація проєкту “Маємо вплив в регіонах” та результатів дослідження інструментів локальної демократії й тенденцій розвитку місцевої демократії в Україні.

У 2019 році команда Мережі хабів громадянського суспільства провела дослідження в 30 громадах 6 областей України щодо використання громадянами наявних інструментів локальної демократії. Було проаналізовано, як в громадах використовують 10 основних інструментів локальної демократії – загальні збори, органи самоорганізації населення, електронні петиції, громадські слухання, консультативно-дорадчі органи, місцеві ініціативи, доступ мешканців до засідань колегіальних органів, бюджет участі, звернення громадян та контрольно наглядові органи.

Дослідження продемонструвало, що серед ключових проблем, з якими стикаються громадяни при використанні зазначених інструментів локальної демократії – відсутність інформації, обмеження прав для внутрішньо переміщених осіб, осіб без реєстрації, іноземців, штучне звуження кола осіб, які належать до територіальної громади та можуть використовувати ці інструменти.

Дослідження “Інструменти локальної демократії” було проведено в рамках проекту ПРООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

У заході візьмуть участь представники команди Мережі хабів громадянського суспільства, експерти у сфері місцевої демократії та представники влади.

У випадку зацікавлення заходом та його тематикою звертайтеся на grupa.vplyvu@gmail.com