Центральна виборча комісія у відповідь на прохання Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” опублікувала проєкт Порядку розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси на іншу, ніж адреса зареєстрованого місця проживання для громадського обговорення. Цей Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси згідно з частиною третьою статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”. Ознайомитися з текстом проєкту Порядку.

До 20 березня 2020 року на електронну адресу Комісії: post@cvk.gov.ua можна надсилати письмові пропозиції. Це чудова можливість долучитися до підготовки проєкту Порядку!

Нагадаємо, що з 1 липня 2020 року набирають чинності положення Виборчого кодексу України, згідно з якими вносяться зміни до Закону України «Про Державний реєстр виборців». Зокрема, вони передбачають, що виборці, які проживають не за місцем реєстрації (внутрішньо переміщені особи, внутрішні трудові мігранти, інші мобільні всередині країни громадяни) можуть змінити свою виборчу адресу на іншу, ніж адреса зареєстрованого місця проживання, щоб бути включеними в списки виборців в своїй новій громаді. Для цього їм потрібно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців та надати документ, що підтверджує нову адресу. Перелік документів є в нашій інфографіці.

Порядок розгляду такого звернення встановлюється Центральною виборчою комісією, і згідно Виборчого Кодексу у ЦВК є шість місяців для розробки цього документу. З самого початку дії Виборчого кодексу Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” неодноразово піднімав питання про необхідність залучення громадян до розробки порядку та важливість своєчасної публікації постанови, щоб громадяни встигли дізнатися про нову можливість голосувати на місцевих виборах.

Ми вдячні Центральній виборчій комісії та звертаємося до громадськості з пропозицією долучитися до підготовки зазначеного Порядку.

“Особливо варто відмітити, що виборці зможуть подавати заяву до органу ведення реєстру виборців в письмовій або електронній формі – за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України “Про електронні довірчі послуги” (кваліфікований електронний підпис). Відповідний електронний сервіс буде розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії. Ця прогресивна норма значно знизить черги в органах ведення реєстру виборців, а також надасть безперешкодні можливості людям з інвалідністю для зміни виборчої адреси відповідно до місця фактичного проживання. Вітаємо дії Центральної виборчої комісії, що спрямовані на відкритість та сприяння реалізації виборчих прав громадян!”, – зауважила Тетяна Дурнєва, виконавча директорка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”.