Skip navigation

Експертки та експерти з Руху «Спільно безпеці Луганщини» та громадської організації «Міст 3.10», що є партнерами проєкту “Місцева адвокація для ВПО”, який реалізовує Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, провели дослідження ефективності використання державних ресурсів для вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб у Луганській області.

В рамках дослідження було проаналізовано нормативно – правові акти, рішення та програму і план заходів, які затвердила Луганська обласна військово-цивільна адміністрація в рамках реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року.

Дослідникам вдалося виявити перешкоди на шляху до повноцінного залучення ВПО до процесу прийняття рішень щодо зазначених програми та плану заходів. Серед ключових бар’єрів:

– Відсутність інформації про залучення громадян до звітування про виконання Плану заходів;

– Звітність про виконання Плану заходів є дуже узагальненою і фактично обмежується зазначенням основних показників фінансування окремих заходів;

– Недостатність інформації про кількісні та якісні показники, яких було досягнуто за результатами виконання майже всіх 13 цілей Плану заходів;

– Незрозумілість зв’язку між зазначеними кількісними показниками та запланованими результативними показниками і впливами Плану заходів;

– Відсутність інформації про стан досягнення очікуваних результативних показників Плану заходів.

Автори дослідження надають свої рекомендації для подальшого врахування при плануванні та впровадженні аналогічних програм і заходів.

Ознайомитися з тестом звіту

Дослідження було підготовлено в межах гранту, наданого проєктом Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень”. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам чи упорядникам видання та не обов’язково відображають погляди групи впливу та Ради Європи.