Програми Держмолодьжитла, які реалізуються вже не перший рік, після перегляду бюджетних витрат, зазнали суттєвих скорочень. На цьому наголошує юристка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Марія Красненко у коментарі інтернет-газеті “Жизнь”.

За її словами, зокрема недофінансованою на 100 млн гривень є програма “Доступне житло”. “Слід пам’ятати, що ця програма не охоплює виключно внутрішньо перехідних осіб, а в цілому стосується тих, хто потребує поліпшення житлових умов, – зазначила Марія Красненко. – Тобто, фактично, таким скороченням бюджету було поставлене питання житла для громадян України на вторинне місце”.

Як відзначила юристка, не менш важливим є системний підхід керівництва Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, які вчергове відзначили: не може бути правильною та політика, яка відмовляється від фундаментальних потреб громадян, а саме наявності житла. в контексті, даної програми залишається лише сподіватись на перегляд бюджету під кінець року або знаходження додаткових коштів.

“Проте для переселенців є й хороша новина, – зауважує Марія Красненко. – Фінансування програми “Тимчасового житла” не зазнало скорочень. Очікується реалізація донорської програми з забезпечення житла (в межах угоди з урядом Німеччини), яка найвірогідніше буде кредитною.”

Вона закликає стежити за всіма змінами, перевіряти інформацію в офіційних джерелах та надалі стимулювати вашу владу (як місцеву так і на центральному рівні) щодо вирішення житлових питань.