Вітаємо ЦВК з прийняттям Стратегічного плану на 2020-2025 роки! Цей важливий документ допоможе оцінити пройдений шлях та отримані результати. І цей план, який має вимірювані результати, відповідальних та точні строки – приклад для інших державних інституцій.

Ми раді, що одним із 6 напрямків є інклюзивність, а забезпечення доступності виборів та усунення перешкод і бар’єрів на шляху реалізації виборчих прав громадян –  це мега чудова мета цього напрямку. Мета включає наступні аспекти: удосконалення нормативно-правової бази; адаптація сайтів ЦВК та ДРВ для покращення доступу осіб з порушенням зору; спрощення доступу до виборчої інформації. Для місцевої влади та органів самоврядування заплановано інформування щодо інклюзивності виборчого процесу, в тому числі доступності виборчих дільниць. А саму ЦВК чекають архітектурні зміни та безбар’єрне пересування в кабінетах та інших приміщеннях. Мета дуже обнадійлива.

Особливу увагу зараз треба звернути на такі результати, які за планом вже скоро мають бути досягнені:

4.1.1.2. Розроблено порядок забезпечення розумними пристосуваннями виборчих дільниць та рекомендації суб’єктам виборчого процесу щодо виготовлення та розміщення агітаційних матеріалів з урахуванням форм та форматів розумних пристосувань до 1.07.2020.

4.1.1.3. Розроблено порядок подання людьми з інвалідністю заяв до ДРВ та виборчих комісій про бажання голосувати в приміщенні для голосування через електронні сервіси до 30.08.2020. 

Це означає, що на місцевих виборах 2020 року особи з інвалідністю матимуть кращий доступ до реалізації своїх виборчих прав. Але багато роботи ще попереду і ми з нетерпінням чекаємо на план дій.

Стратегічний план ЦВК доступний за посиланням.