24 червня о 13:00 у пресцентрі УНІАН відбудеться пресконференція «Мільйони виборців отримали можливість голосувати на місцевих виборах-2020»

Півтора мільйони внутрішньо переміщених осіб, більше мільйона виборців без зареєстрованого місця проживання та ще близько 3,3 мільйона внутрішніх мігрантів отримали можливість голосувати на місцевих виборах восени 2020 року.

Відповідні Постанови про порядок зміни виборчої адреси (Постанова №88 від 18.05.2020 р.) та про порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання (Постанова №103 від 11.06.2020р.) були прийняті Центральною виборчою комісією на виконання положень Виборчого кодексу та набудуть чинності вже з 1 липня цього року.

«Ми послідовно рухаємося шляхом максимального забезпечення виборчих прав громадян», – підкреслив після ухвалення цих постанов Голова ЦВК Олег Діденко.

Основним завданням тих, хто боровся за ці зміни протягом довгих років, залишається активізація внутрішньо переміщених осіб та інших громадян, мобільних всередині країни, для участі у місцевих виборах, адже тепер їхні голоси будуть почуті та зараховані. Це стало важливим кроком в інтеграції переселенців в їхні нові громади, адже відсутність реалізації права на участь у виборах певний час було відкритим болючим питанням для багатьох з них. Особливо важливо зараз максимально консолідувати зусилля представників влади та громадського сектору задля проведення просвітницької кампанії по всій Україні.

Про особливості процедури та наслідки законодавчих змін на пресконференції розкажуть:
  • Олег Діденко, Голова Центральної виборчої комісії;
  • Роман Любченко, директор програм Міжнародної фундації виборчих систем в Україні;
  • Тетяна Дурнєва, виконавча директорка Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ»;
  • Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА;
  • Віталій Місяць, виконавчий директор БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».
Будь ласка, зареєструйтеся на захід. Увага! Якщо Ви не плануєте відвідувати захід у зв’язку з COVID-19, все одно просимо зареєструватися та залишати свої запитання у формі.

Контактна особа: Вікторія Золотухіна, менеджерка Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ», 050 477 0800, grupa.vplyvu@gmail.com

Цей захід організований громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської  допомоги від уряду Великої Британії у партнерстві з БО «Всеукраїнська коаліція правової допомоги» та Громадянською мережею ОПОРА.