Ви проживаєте за місцем реєстрації?

 
  • Так, моє місце проживання та реєстрація в паспорті співпадають.
Якщо Ваше місце проживання співпадає з реєстрацією в паспорті, рекомендуємо перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців (ДРВ) в кабінеті виборця на сайті www.drv.gov.ua або завітати у відділ ведення ДРВ за місцем реєстрації.
  • Ні
Якщо Ви хочете голосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020р. за адресою фактичного проживання, Вам необхідно змінити виборчу адресу з 1 липня до 10 вересня 2020р. Для цього, перш за все, підготуйте один з документів, який підтвердить Ваше проживання за даною адресою та обґрунтовує внесення змін: документ, що засвідчує (а) підприємницьку діяльність, або (б) право власності на житло, або (в) шлюб або родинні відносини з особою, яка зареєстрована за цією адресою, або (г) догляд за особою, яка зареєстрована за цією адресою, або (д) договір оренди житла, або (ж) довідка про взяття на облік ВПО.


Чи Ви включені в Реєстр?


  • Так
Супер! Вітаємо Вас.
  • Ні
Вам необхідно до 20 жовтня 2020 р. подати до відділу ведення ДРВ відповідно до своєї виборчої адреси заяву щодо (а) свого включення до Реєстру  або (б) внесення змін до Ваших персональних даних у Реєстрі. Підготуйте паспорт та документи, що підтверджують відповідні зміни.


Зверніться до Державного реєстру виборців за місцем свого проживання.


В електронній формі. Онлайн через абінет виборця на сайті www.drv.gov.ua – якщо у Вас є кваліфікований електронний підпис (КЕП). До заяви прикріпіть підтверджуючі документи у форматі PDF або JPEG; Через уповноважену особу. Заява подається в паперовій формі. Уповноважена особа  має пред’явити паспорт, посвідчену довіреність та документ, що обґрунтовує включення до Реєстру чи внесення змін; Особисто. Візьміть з собою  паспорт, документ, що обґрунтовує внесення змін (оригінали та копії).


Плануєте голосувати на дільниці?


Ви маєте право голосувати за місцем перебування (вдома, в лікарні в межах свого територіального виборчого округу і т.п.), якщо: (а) Ви постійно не здатні самостійно пересуватися і в Реєстрі виборців є відповідна позначка (НСП), або ж (б) Ви не здатні самостійно пересуватися через стан здоров’я і маєте підтверджуючу медичну довідку.
  • Так

1.1. Не маю позначки НСП і планую голосувати на дільниці.


Приходьте з паспортом на свою виборчу дільницю 25 жовтня з 8:00 до 20:00.


1.2. Маю позначку НСП, але хочу проголосувати на дільниці.

До 12:00 24 жовтня 2020 р. подайте до дільничної виборчої комісії  поштою або через інших осіб заяву про бажання проголосувати на дільниці.
  • Ні

2.1. Маю позначку НСП, не планую голосувати на дільниці.

У день голосування чекайте членів виборчої комісії вдома. Не пізніше ніж за 10 днів до дня голосування Вам має прийти іменне запрошення* з повідомленням, що Вам буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

2.2. У мене немає позначки НСП, але я не можу прийти на виборчу дільницю у зв’язку з інвалідністю, за віком чи станом здоров’я.

Подайте до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб заяву та  довідку медичної установи про стан здоров’я не пізніше 20:00 23 жовтня 2020 року.

Якщо у Вас є медичні документи, які підтверджують постійну нездатність пересуватися самостійно, але в Реєстрі відсутня позначка НСП, подайте у Реєстр заяву щодо зміни Ваших даних з копією цих документів. Зробіть це не пізніше 20 жовтня 2020 року.

*Якщо запрошення не прийшло, зверніться до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Реєстру із заявою про уточнення попереднього списку виборців не пізніше 20 жовтня 2020 року.

Повідомлення про включення в Реєстр або внесення змін до Ваших персональних даних може прийти на поштову адресу або на електронну скриньку.

Додатково:

  1. Якщо Ви включені до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування (вдома, в лікарні і т.п.), але прибудете на дільницю після того, як члени виборчої комісії вирушили для організації голосування виборців за місцем перебування, Вам не видадуть бюлетені, поки не повернуться ці члени комісії та уточнять, чи не проголосували Ви за місцем перебування.

  2. Якщо Ви голосуєте за місцем перебування, Ви або члени Вашої сім’ї не можете відмовити у присутності при проведенні голосування членам комісії, які проводять голосування, а також офіційним спостерігачам, кандидатам, уповноваженим та довіреним особам. У разі відмови допустити зазначених осіб у приміщення, Вам відмовляється у проведенні голосування за місцем перебування.

  3. Ви заповнюєте виборчі бюлетені особисто, зберігаючи таємницю голосування. Член Вашої сім’ї або особа, яка здійснює догляд, має право бути присутнім при голосуванні, допомогти заповнити виборчий бюлетень та вкинути його у виборчу скриньку, якщо Ви не можете самостійно виконати ці дії у зв’язку зі станом здоров’я.  Якщо Ви голосуєте за місцем перебування, Ви не маєте права отримати інший виборчий бюлетень, якщо допустили помилку,  на відміну від виборців, які голосують на дільниці.

  4. Кваліфікований електронний підпис (КЕП) можна отримати в Акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК). Наприклад, в АЦСК Приватбанк, УкрСиббанк, Ощадбанк, Державної фіскальної служби, Державного підприємства “ДІЯ” та інших. Повний перелік АЦСК доступний на https://czo.gov.ua/ca-registry – Центральний засвідчувальний орган.
 


Завантажити в форматі PDF

  Відкрити інструкцію в новому вікні