Skip navigation

Підготуйтеся до голосування на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року!

    • ОСОБЛИВОСТІ ВАШОЇ ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ

1.1. Якщо Ваше місце проживання та реєстрація в паспорті співпадають, то:

рекомендуємо перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців (ДРВ) в кабінеті виборця на сайті www.drv.gov.ua або завітати у відділ ведення ДРВ за місцем реєстрації. 

1.2. Якщо Ваше фактичне місце проживання відрізняється від зареєстрованого:

Якщо Ви хочете голосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020р. за адресою фактичного проживання, Вам необхідно змінити виборчу адресу з 1 липня до 10 вересня 2020 р.  Перейдіть до пункту 2.3.

    • ОСОБЛИВОСТІ ВКЛЮЧЕННЯ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ

2.1. Якщо Ви включені в ДРВ:

Ми Вас вітаємо! Все добре.

2.2. Якщо Ви не включені в ДРВ:

Вам необхідно до 20 жовтня 2020 р. подати до органу ведення ДРВ відповідно до своєї виборчої адреси заяву щодо (а) свого включення до Реєстру  або (б) внесення змін до Ваших персональних даних у Реєстрі. Підготуйте паспорт* та, за необхідності, документ, що обґрунтовує включення до ДРВ чи внесення змін. Перейдіть до пункту 2.3.

2.3. Якщо Ви хочете включити або змінити дані, зверніться до Державного реєстру виборців за місцем свого проживання: 

(і) В електронній формі

Онлайн через Кабінет виборця на сайті www.drv.gov.ua – якщо у Вас є електронний підпис (ЕП). За необхідності, додати документ, що обґрунтовує включення до ДРВ чи внесення змін у форматі PDF або JPEG. 

(іі) Через уповноважену особу

Заява подається в паперовій формі. Уповноважена особа  має пред’явити паспорт*, посвідчену довіреність та документ, що обґрунтовує включення до ДРВ чи внесення змін.

(ііі) Особисто

Візьміть з собою  паспорт* та, за необхідності, документ, що обґрунтовує включення до ДРВ чи внесення змін.

    1. ОСОБЛИВОСТІ ГОЛОСУВАННЯ НА ВИБОРЧІЙ ДІЛЬНИЦІ ТА ЗА МІСЦЕМ ПЕРЕБУВАННЯ 

Ви маєте право голосувати за місцем перебування (вдома, в лікарні в межах свого територіального виборчого округу і т.п.), якщо: 

(а) Ви постійно не здатні самостійно пересуватися і в Державному реєстрі виборців є відповідна відмітка (ПНСП); або ж 

(б) Ви не здатні самостійно пересуватися через стан здоров’я і маєте підтверджуючу медичну довідку.

3.1. Якщо Ви не маєте відмітки ПНСП і плануєте голосувати на дільниці:

Приходьте з паспортом* на свою виборчу дільницю 25 жовтня з 8:00 до 20:00.

3.2. Якщо Ви маєте відмітку ПНСП, але хочете проголосувати на дільниці:

До 12:00 24 жовтня 2020 р. подайте до дільничної виборчої комісії  особисто, поштою або через інших осіб заяву про бажання проголосувати на дільниці. 

3.3. Якщо Ви маєте відмітку ПНСП і плануєте голосувати за місцем перебування:

У день голосування чекайте членів виборчої комісії вдома.  Не пізніше ніж за 10 днів до дня голосування Вам має прийти іменне запрошення з повідомленням, що Вам буде надана можливість проголосувати за місцем перебування. Якщо запрошення не прийшло, зверніться до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Реєстру із заявою про уточнення попереднього списку виборців не пізніше 20 жовтня 2020 року.

3.3. Якщо у Вас немає відмітки ПНСП, але Ви не можете прийти на виборчу дільницю у зв’язку з інвалідністю, за віком чи станом здоров’я:

Подайте до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб заяву з проханням забезпечити голосування за місцем перебування та довідку медичної установи про стан здоров’я не пізніше 20:00 23 жовтня 2020 року.

Якщо у Вас є медичні документи, які підтверджують постійну нездатність пересуватися самостійно, але в ДРВ відсутня відмітка ПНСП, подайте у ДРВ заяву щодо зміни Ваших даних з копією цих документів. Зробіть це не пізніше 20 жовтня 2020 року.

    1. ОСОБЛИВОСТІ ГОЛОСУВАННЯ ЗА МІСЦЕМ ПЕРЕБУВАННЯ

вдома, в лікарні і т.п.

4.1. Якщо Ви включені до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування (вдома, в лікарні і т.п.), але прибудете на дільницю після того, як члени та членкині виборчої комісії вирушили для організації голосування виборців за місцем перебування, Вам не видадуть бюлетені, поки не повернуться ці члени/членкині комісії та уточнять, чи не проголосували Ви за місцем перебування.

4.2. Якщо Ви голосуєте за місцем перебування, Ви або члени, членкиням Вашої сім’ї не можете відмовити у присутності при проведенні голосування членам, членкиням комісії, які проводять голосування, а також офіційним спостерігачам/кам, кандидатам/кам, уповноваженим та довіреним особам. У разі відмови допустити зазначених осіб у приміщення, Вам відмовляється у проведенні голосування за місцем перебування. 

4.3. Ви заповнюєте виборчі бюлетені особисто, зберігаючи таємницю голосування. Член/Членкиня Вашої сім’ї або особа, яка здійснює догляд, має право бути присутнім при голосуванні, допомогти заповнити виборчий бюлетень та вкинути його у виборчу скриньку, якщо Ви не можете самостійно виконати ці дії у зв’язку зі станом здоров’я.  Якщо Ви голосуєте за місцем перебування, Ви не маєте права отримати інший виборчий бюлетень, якщо допустили помилку,  на відміну від виборців, які голосують на дільниці.

Даний матеріал був підготовлений ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” в рамках проекту “Доступні вибори”, який реалізується за фінансової підтримки Національного Демократичного Інституту. 

Будь-яке копіювання даного матеріалу має містити посилання на ресурс Організації https://www.vplyv.org.ua/ 

Відкрити інструкцію в новому вікні