Skip navigation


Коли: 28 липня з 14:00 до 15:00 на платформі Zoom


Під час вебінару ми розкажемо про інноваційні можливості для виборців, які живуть не за місцем реєстрації, або які не мають зареєстрованого місця проживання, але хочуть голосувати на виборах 25 жовтня.


Що буде 25 жовтня 2020 року? Вперше в історії України громадяни зможуть обирати місцеву владу (депутатів та голів місцевих рад) без прив’язки до “прописки”. Це означає, що близько 5,5 млн виборців зможуть нарешті реалізувати своє право голосу в тих громадах, де вони фактично проживають!


На вебінарі ми:


– детально зупинимось на останніх законодавчих змінах у сфері виборчих прав громадян, які проживають не за місцем реєстрації (внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти);


– дамо відповіді на типові запитання щодо процедури зміни виборчої адреси та процедури визначення виборчої адреси для виборців, які не мають зареєстрованого місця проживання;


– розглянемо особливості заповнення онлайн-форми через Кабінет виборця.


Просимо зареєструватися, заповнивши анкету до 26 липня включно


Зареєстрованим учасникам та учасницям буде надіслано посилання на конференцію в Zoom.


Нагадаємо, що півтора мільйони внутрішньо переміщених осіб, більше мільйона виборців без зареєстрованого місця проживання та ще близько 3,3 мільйона внутрішніх мігрантів отримали можливість голосувати на місцевих виборах восени 2020 року.


Відповідні Постанови про порядок зміни виборчої адреси та про порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання набули чинності 1 липня цього року.


Ця ініціатива реалізується громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.