Постанова Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 р. No 769 “Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України” передбачає порядок та умови надання субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на вирішення, зокрема, житлового питання переселенців.

Важливо, що 70 % вартості житла покривається державою через розпорядника – Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Лише 30 % від цієї суми має знайти місцева громада. Такою можливістю вже скористалися громади Донеччини, Луганщини, Дніпропетровщини, Запоріжчини, Житомирщини та Львівщини. Інтерес у цій програмі є в значної кількості внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) та місцевої влади, проте участь у ній беруть не всі.

Детальніше про досвід участі громад у програмі тимчасового житла в нашому дослідженні.

Публікація підготовлена в межах гранту, наданого проєктом Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень”

Відкрити інструкцію в новому вікні