Skip navigation
У вівторок, 1 вересня, о 13.00 в Українському кризовому медіацентрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться пресконференція на тему “Вступна кампанія-2020: чи стала українська освіта доступнішою для молоді з окупованих територій?

Цьогоріч Парламент спростив процедуру вступу до закладів вищої освіти для дітей з окупованих територій. Зокрема, якщо раніше був визначений обмежений перелік закладів, до яких без складання ЗНО могли вступати діти з Криму та окупованої частини Донбасу, то у вступній кампанії-2020 такий перелік був скасований. Замість нього з’явилася можливість вступати до будь-якого закладу вищої освіти за вступними випробуваннями в рамках квоти. Такі зміни мали забезпечити всім абітурієнтам з окупованих територій, хто через карантинні обмеження не зміг скласти ЗНО, можливість доступу до української освіти. Проте протягом липня-серпня 2020 року правозахисники фіксували численні звернення від абітурієнтів та їхніх батьків стосовно складнощів із виїздом, проходженням КПВВ та поданням документів для вступу.

Наскільки вдалося спростити вступ дітей з окупованих територій до українських вишів? Як вплинули на вступну кампанію карантинні обмеження, запроваджені у зв’язку з COVID-19? З якими складнощами стикаються абітурієнти з окупованих територій? Які кроки можна здійснити задля покращення доступу до української освіти?

Спікери:
Денис Савченко, координатор ГО “КримСОС”;
Віолета Артемчук, головна координаторка-директорка ГО “Донбас-СОС”;
Марія Красненко, юристка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”;
Олександра Дворецька, засновниця Благодійного фонду “Восток-SOS”;
Валерія Вершиніна, менеджерка програм Благодійного фонду “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”.

Модераторка:
Альона Луньова, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA

Контактна особа: Ірина Іванченко, 0997725667, ii@humanrights.org.ua