Skip navigation

За офіційними даними Державної служби статистики України, станом на 1 січня 2019 р. майже кожен 10-ий виборець в України – це людина з інвалідністю. Тому дотримання прав виборців з інвалідністю та тих, які належать до маломобільних груп населення, та створення відповідних умов доступності – це не тільки частина відповідальності політичної партії, а й інструмент ефективної роботи з різними групами виборцями.

Враховуючи це, а також той факт, що наразі політичні партії та окремі політики в своїй діяльності звертають недостатню увагу на потреби цих категорій виборців, команда громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» із залученням міжнародних та українських експерток розробила перелік рекомендацій щодо доступності та інклюзивності передвиборчих кампаній та діяльності політичних партій.

Рекомендації враховують вимоги щодо доступності передвиборчої агітації, організації особистих та публічних заходів політиків та представників політичних партій, організації роботи політичних штабів тощо. Наприклад, правозахисники надають детальне керівництво щодо забезпечення інформаційної доступності матеріалів (аудіо, відео та друкованих матеріалів), веб-сайтів та соціальних мереж, щодо ефективного спілкування, підготовки до онлайн та офлайн заходів та інше.

В рекомендаціях також наведені стандарти архітектурної доступності та рекомендації для підготовки програм політичних партій.

При підготовці рекомендацій враховувався досвід європейських виборчих кампаній та існуючі в світі стандарти доступності виборчих кампаній.

Рекомендації розроблено командою ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” за авторством Ірини Саранчі, кандидатки педагогічних наук, голови правління ГО “Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “Паросток”, із залученням експерток ГО “Боротьба за права” і міжнародних експерток.

З текстом рекомендацій можна ознайомитись за посиланням.
  Відкрити інструкцію в новому вікні