Команда Громадського холдингц “ГРУПА ВПЛИВУ” презентувала результати дослідження щодо використання інструментів локальної демократії жителями громад у період дії обмежувальних заходів.

Під час карантину Громадська спілка “Мережа хабів громадянського суспільства України” провела широкомасштабне дослідження серед 27 об’єднаних територіальних громадах 9 областей. Метою дослідження було дізнатися, як громади продовжують працювати в умовах карантину та як змінюються механізми участі мешканців громад в місцевому самоврядуванні через карантинні обмеження. За словами координаторки проєкту Вікторії Золотухіної, дослідження продемонструвало, що загалом у громад виникають проблеми щодо використання інструментів локальної демократії та адаптації до діючих обмежень.

«На базі зібраної інформації та опрацювання успішних практик нам вдалося розробити дорожню карту – рекомендації для пристосування нормативної бази до нових викликів. Карантин, пандемія, обмеження на фізичну комунікацію поставили перед громадами новий виклик – підлаштувати діючі механізми та практики, наприклад громадські слухання, під вимоги карантину. Ця проблема має спонукати органи місцевого самоврядування готувати зміни та забезпечити можливість використовувати інструменти локальної демократії», – Вікторія Золотухіна.

Серед громад, де проводилося дослідження, було 3 ОТГ з Київської області – Богуславській, Тетіївській та Миронівській. Дослідження в цих громадах продемонструвало, що через обмеження громади потребують внесення відповідних змін до Статутів, Положень з метою усунення бар’єрів (щодо суб’єктів, процедури ініціювання, тощо) щодо використання інструментів локальної демократії. Як зазначила Марія Красненко, в період дії обмежувальних заходів особливо гострим для громад є питання інформування жителів про ситуацію та способи використання інструментів, комунікації з владою.
«Ми впевнені, що всі інструменти можна адаптувати та закликаємо не відкладати цей процес. В свою чергу, ми готові надати експертну та методичну підтримку. Впевнені, що влада та громадяни готові до комунікації та покращень», – Марія Красненко.Завантажити текст презентації

ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” разом з Громадською спілкою “Мережа хабів громадянського суспільства України”, в рамках проєкту “Захист прав людини та місцева демократія в кризових умовах“ за підтримки проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії, провели всеукраїнське дослідження 27 об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) 9 областей України.

Відкрити інструкцію в новому вікні