Skip navigation

Повторне голосування на виборах міського голови відбудеться в громадах, де налічується 75 тисяч виборців і більше. Другий тур проводять, якщо жоден з кандидатів на посаду міського голови не набрав “контрольний пакет” – більше 50% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. Крім того, повторне голосування призначається в громадах, де два кандидати набрали однакову кількість голосів. Так цього разу сталось у місті Українка Київської області, де кандидатка та кандидат отримали по 1233 голосів. Цей випадок наочно демонструє, яким вагомим є кожен голос виборця.

Отже, за результатами виборів 25 жовтня другий тур відбудеться у 21 місті. До виборчого бюлетеня для повторного голосування включаються прізвища двох кандидатів на посаду міського голови, які отримали найбільшу підтримку.

У семи містах другий тур відбудеться вже найближчої неділі, 15 листопада. А саме у Луцьку, Краматорську, Сумах, Кам’янець-Подільському, Одесі, Херсоні, Українці.

22 листопада повторно голосуватимуть ще в дванадцяти містах. Це Слов’янськ, Ужгород, Бровари, Дрогобич, Львів, Полтава, Рівне, Миколаїв, Черкаси, Дніпро, Нікополь та Бердянськ.

У Чернівцях та Кривому Розі дата проведення другого туру ще не визначена.

Через карантин і погіршення епідситуації варто подбати про власну безпеку: на виборчій дільниці бути в масці, що щільно прилягає до обличчя, закриваючи ніс і рот. Також слід дотримуватися дистанції, а ще взяти з собою кулькову ручку і засіб для дезінфекції. Стежте за новинами щодо карантинних обмежень в своєму місті, але також пам’ятайте – від вашої активності у визначений день залежатиме, якими будуть наступні п’ять років у вашій громаді.

Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» підготував просвітницьке відео про повторне голосування в умовах карантину.

Це відео створено громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.