Skip navigation

21 січня на платформі Zoom відбулася експертна зустріч, під час якої обговорювалися можливі законодавчі зміни в частині вдосконалення Виборчого кодексу для збереження позитивних тенденцій лібералізації процедур зміни виборчої адреси.

У зустрічі взяли участь представники Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” (організатор), Громадянської мережі ОПОРА, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Національної поліції України, Центральної виборчої комісії та Державного реєстру виборців.

Загалом учасники експертної зустрічі дотримуються позиції, що лібералізація процедури зміни виборчої адреси – незворотній крок уперед, який, утім, потребує певного вдосконалення, аби запобігти появі «схем» в умовах українських реалій. Зміни до законодавства  – це логічний крок й вони на меті унеможливити в подальшому потенційні зловживання із зміною виборчої адреси.  

Учасники дискусії висловлювали різні ідеї та пропозиції. Наприклад, внести зміни до ККУ, зокрема щодо визначення нових складів злочинів (для громадян і організаторів «схем»); збільшити строки розгляду заяв до 30 днів, а не 15, для можливості перевірки інформації тощо.

Експертна зустріч відбулася за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.