Skip navigation

Відсутність безбар’єрного середовища не лише створює проблеми для мільйонів громадян, але і призводить до загального погіршення добробуту кожної людини. З цього починають автори Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Мета стратегії –  створити безперешкодне середовище для всіх груп населення. Ключову роль у досягненні цієї мети відіграють громади та місцева влада. 

Минуло вже півроку з часу прийняття Стратегії і за цей час окремі громади встигли прийняти місцеві програми безбар’єрності. Наприклад, у вересні депутати сільської ради Лука-Мелешківської територіальної громади у Вінницькій області затвердили Програму «Фізична безбар’єрність», яка передбачає створення безбар’єрного простору в громаді. Це стало можливим завдяки командам ГО “Об’єднання батьків дітей та молоді з інвалідністю Світоч надії”, ГО “Гармонія”, ГО “Паросток”, які спочатку провели моніторинг доступності, потім склали відповідну мапу, а далі реалізували адвокаційну кампанію. 

Більше про успішні приклади створення безбар’єрного простору в громадах в ефірі «Голос Донбасу» розповіли Марія Красненко та Вікторія Золотухіна.

Текстова версія запису готується. 

Опис фото. На картинці експертки Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”. Ліворуч – Вікторія Золотухіна, праворуч – Марія Красненко. Нижче напис “Що там з Національною стратегією із створення безбар’єрного простору?”. На задньому фоні лаврові вінки, логотипи радіо “Голос Донбасу” та Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”.