Skip navigation

Команда Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” зібрала в одному аналітичному матеріалі актуальну інформацію щодо отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

Підтримка бізнесу в умовах війни на порталі “Дія”

На порталі “Дія” запрацював спеціальний розділ “Підтримка бізнесу в умовах війни”. У ньому зібрана актуальна інформація про державні та донорські програми, приватні ініціативи підтримки підприємців в умовах війни, що допоможуть зберегти бізнес, робочі місця та підтримати економіку України.

Нині на порталі є інформація про такі програми, як: 

 • Працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
 • Тимчасове переміщення підприємств з постраждалих під час війни регіонів.
 • Єдина платформа цифрової взаємодії для допомоги в релокації бізнесу.
 • Повний огляд ініціатив щодо релокейту підприємств.
 • Кредитування підприємств за програмою “5-7-9%”.
 • Державні гарантії на портфельній основі.

Кожен бажаючий може поділитися своєю ініціативою або проєктом, надіславши інформацію на електронну адресу (business@thedigital.gov.ua) або в формі зворотного зв’язку внизу сторінки. 

Джерело 

Програма грошової допомоги від ЮНІСЕФ Спільно

ЮНІСЕФ і партнери запустили програму підтримки українців, постраждалих через війну. Перша фаза програми передбачає матеріальну допомогу для родин, які: 

 • мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років;
 • мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

Родини, які відповідають визначеним критеріям, можуть отримати тримісячну допомогу в розмірі 2 220 грн на кожного, але не більше як на п’ятьох членів домогосподарства. Наприклад, якщо у вашому домогосподарстві четверо, то, з розрахунку 2 220 грн х 4 особи х 3 місяці, ви отримаєте 26 640 грн. Якщо ж п’ятеро чи більше, то ви отримаєте 33 300 грн. Ця сума надійде вам єдиним банківським переказом.

Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити анкету на цьому сайті та надіслати її, дотримуючись інструкцій.

Джерело 

Центри, що надають адміністративні послуги для внутрішньо переміщених осіб

На порталі “Дія” зібрана інформація про ЦНАПи (адреси, контакти та графік роботи), до яких можна звернутись для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Джерело 

Система пошуку евакуйованих осіб у Донецькій області

Команда  громадської організації “Точка доступу” у співпраці з Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією запустили сервіс для пошуку  громадян, які були евакуйовані з Донецької області. 

Система дає змогу знайти інформацію про особу за прізвищем, яке потрібно написати в пошуковому рядку українською мовою. Розробники сервісу зазначають, що інформація оновлюється щодня, тому якщо не вдалося знайти своїх близьких одразу, варто повторити спробу наступного дня. 

Джерело

Звернення правозахисних організацій щодо спрощення процедури взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

Коаліція організацій, що опікуються питаннями захисту прав осіб, постраждалих внаслідок широкомасштабної збройної агресії росії проти України, звернулася до влади з проханням: 

 • невідкладно вжити всіх можливих заходів для оперативного запуску та належного функціонування єдиного державного вебпорталу електронних послуг “Дія” в частині взяття на облік ВПО та подання заяви на отримання допомоги на їхнє проживання;
 • забезпечити можливість отримання допомоги на проживання ВПО за березень 2022 р. тим особам, які звернулися за її наданням щонайменше до 30 квітня 2022 р.

Щодо другого пункту, то Уряд продовжив строк подання заяви на отримання грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб за березень до 30 квітня.

Джерело 

Як отримати пенсії та грошову допомогу в період дії воєнного стану

Міністерство соціальної політики України опублікувало інфографіку з інструкцією про те, як отримати пенсії та грошову допомогу в період дії воєнного стану. 

За вибором людини пенсію або грошову допомогу виплачують “Укрпошта” або уповноважені банки.

Люди, які перебувають за своїм місцем постійного проживання:

 • очікують доставку “Укрпоштою” пенсії та грошової допомоги додому;
 • за наявності безпечних умов для життя можуть отримати виплати самостійно в найближчому поштовому відділенні “Укрпошти”.

Людям, які в умовах війни змінили своє постійне місце проживання, необхідно вибрати зручний спосіб одержання виплат:

 • грошовим переказом через “Ощадбанк” без відкриття банківського рахунку;
 • переведення “Укрпоштою” коштів на поштове відділення за новим місцем перебування або до будь-якого автоматизованого відділення “Укрпошти”.

Більше інформації в інфографіці. 

Джерело 

25 березня 

Уряд вніс зміни в порядок виплат пенсії та грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам

Відповідно до прийнятих змін заява про виплату пенсії може подаватися в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису. 

Також було встановлено крайній термін подання заяв на допомогу за березень – 30 квітня. Правозахисні організації відразу ж звернулися до урядовців із проханням продовжити цей строк через велику кількість звернень та надмірне навантаження на державні структури, які відповідають за реєстрацію внутрішньо переміщених осіб. 

Джерело 

​​ 

26 березня

Уряд запровадив порядок збору інформації від громадян про пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій нерухоме майно

Визначено, що збір та зберігання інформаційних повідомлень про пошкоджене та знищене нерухоме майно відбуватиметься з використанням мобільного додатка “Дія”. Крім того, зібрана інформація буде публікуватися (крім інформації, що містить персональні дані) на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України. Також зазначено, що після набрання чинності відповідного закону інформаційне повідомлення, подане згідно з цією постановою, прирівнюється до заяви про надання компенсації за пошкоджені та знищені обʼєкти нерухомого майна.

Джерело 

​​

30 березня

Уряд переніс повторний огляд осіб з інвалідністю до скасування воєнного стану

Відповідна постанова також передбачає, що інвалідність і ступінь втрати професійної працездатності продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану.

Джерело

1 квітня

З 1 квітня діє тимчасова ставка єдиного податку у 2 %

Для того аби перейти на спрощену систему оподаткування в 2 % необхідно подати заяву. Головне, не забути вказати ставку у відсотках до доходу – 2 %. Зробити це можна і після 1 квітня. 

Джерело 

Змінився порядок перетину державного кордону 

Уряд дозволив перетин державного кордону чоловікам призовного віку, якщо вони мають інвалідність, або якщо вони доглядають за особою з інвалідністю. Це стосується і працівників закладу догляду, які не перебувають на військовому або спеціальному обліку. 

Також дозволено перетин кордону чоловікам, які є батьками дітей з інвалідністю. Повний перелік категорій громадян, які можуть перетинати державний кордон України у період воєнного стану, є на сайті Державної прикордонної служби України. 

Джерело 

У “Дії” знову можна внести зміни до ФОПу 

Послуга певний час була недоступна через припинення роботи держреєстрів. Нині у “Дії” можна за кілька кліків:

Також запрацювала послуга реєстрації ФОПу.

Джерело 

Уряд спростив порядок виплат пенсії у разі втрати годувальника під час дії воєнного стану

Під час дії в Україні воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, пенсія у разі втрати годувальника призначається, а виплата раніше призначеної пенсії продовжується без надання довідки закладу освіти.

Джерело 

5 квітня 

Загальний огляд особливостей внутрішнього переміщення на території України

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України кількість тих, хто був змушений покинути свої домівки, обраховується мільйонами. За попередніми даними, ця кількість може становити понад 6 млн людей. Число тих, хто шукає новий дім у безпечніших областях, містах або навіть  районах своїх населених пунктів продовжує зростати. З огляду на це Уряд України переглянув підходи та затвердив нові програми підтримки внутрішньо переміщених осіб. 

Команда Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” зібрала в одному бюлетені актуальну інформацію щодо отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб. 

Джерело 

6 квітня 

5 000 українок можуть безоплатно навчитися ІТ або креативній професії 

Projector Institute за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та “Дія.Бізнес” запускає фонд для безоплатного навчання 5 000 жінок-переселенок креативним або IT-професіям. 

Програма діє для українок, які через війну втратили роботу, вимушено змінили місце проживання, мають рівень англійської мови не нижче від Intermediate. 

Заявку на отримання стипендії можна подати за посиланням.

Джерело 

Уряд змінив порядок компенсації витрат роботодавців на виплату зарплати переселенцям

Згідно зі змінами отримати компенсацію у розмірі 6 500 грн за працевлаштовану внутрішньо переміщену особу можуть також роботодавці, робітники яких зареєструвались як ВПО вже після працевлаштування. 

Джерело 

7 квітня

Вебінар на тему “Що необхідно знати внутрішньо переміщеним особам?” (відео)

У відео ви знайдете відповіді на запитання про те, хто такі внутрішньо переміщені особи, які права та обов’язки вони мають, яку допомогу їм надає держава. 

Лекторки:

 • Марія Красненко, правозахисниця, юристка ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”.
 • Валерія Вершиніна, юристка, правозахисниця, директорка Благодійного фонду “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”, менеджерка проєктів з підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Джерело 

Переглянути бюлетень в форматі PDF:

Інформаційний-бюлетень