Skip navigation

Це слова Наталі, яка ділиться випробуванням переїздами та ризиками в новому епізоді Впливового Подкасту.

Разом з ШоТам? ми розповідаємо історії українок, які були вимушені покинути свої домівки. Наталія – викладачка йоги. За 10 днів до 24 лютого у пошуках душевного спокою вона з чоловіком полетіли на Шрі-Ланку. Війна все змінила. Панічні атаки, переживання за рідних, які ховалися від російських ракет по підвалах, страх. Все це супроводжувало Наталію весь час її кочівлі з України. Однак добрі люди допомогли Наталії відчути себе в безпеці. Ця вся жахлива ситуація показала їй, що хороших людей просто фантастична кількість.

Її ключова порада всім, хто був змушений виїхати з України – заводьте знайомства. В автобусі, потязі, будь де. І звісно, шукайте в тому місті, куди ви приїхали, організації, які допомагають. Щоб просто не відчувати себе самотніми. Ця розмова про відкритість та ризики, про які не варто забувати і необхідно враховувати, про досвід перебування на Шрі-Ланці та в Португалії. В описі до подкасту ви як завжди знайдете додаткову корисну інформацію, зокрема контакти гарячих ліній протидії торгівлі людьми.

Приємного прослуховування.

Корисні посилання:

– Сексуальне насильство в умовах війни: алгоритм допомоги від Ла Страда Україна доступний за посиланням: https://la-strada.org.ua/novyny/seksu…

– Алгоритм містить поради щодо перебування за кордоном для уникнення торгівлі людьми чи інших дій проти вашої волі.

– Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) 116 123 (з мобільного)

– Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) 116 111 (з мобільного)

– Цілодобово гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 1547

На «гарячій» лінії надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації.

– За підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 0-800-505-501 527 (https://www.527.org.ua).

– Безкоштовна гаряча лінія психологічної підтримки: 0-800-211-444 Працює з 09:00 до 18:00 у будні та з 10:00 до 17:00 у вихідні.