Skip navigation

Останні декілька років Україна входить до лідерів за темпами цифровізації. І дійсно, за останній час у нашій державі з’явилося багато послуг, які можна отримати в онлайн-форматі. Зокрема: відкрити чи закрити фізичну особу – підприємця, сплатити податки та подати податкові декларації, перевірити трудовий стаж, отримати свідоцтво про народження та багато іншого. 

Проте, чи реагує держава на виклики, які постали під час війни та масштабного внутрішнього переміщення? Якщо відповідати коротко  на це запитання, то так. Міністерство цифрової трансформації України у партнерстві з профільними міністерствами провадять роботу для того, щоб постраждале населення отримало послуги та допомогу швидко й комфортно  в онлайн-форматі. 

Так, 19 квітня 2022 року з травневими змінами Міністерство цифрової трансформації України запустило послугу під назвою “Оформлення допомоги для ВПО” у застосунку “Дія”, за допомогою якого можна:

 • подати заяву на реєстрацію як ВПО;
 • подати заяву на отримання допомоги на проживання на себе та дітей;
 • повідомити про потреби.

 Водночас послуги для ВПО в застосунку “Дія” все ще потребують суттєвих доопрацювань. Саме тому на міжвідомчій нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністерки – Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук були обговорені проблемні питання та вирішено вдосконалити функціонал “Дії”.  Зокрема, очікується, що в застосунку буде доступна можливість змінити фактичне місце проживання, скасувати дію довідки. Також послуга має стати доступна для тих, хто був зареєстрований як ВПО до 24 лютого 2022 року, та низка інших змін. Про ці необхідні зміни ми говорили у нашому зверненні. Посилання додаємо в описі до відео. Чекаємо на позитивні зміни. Про них обов’язково будемо інформувати! 

Крім того, у застосунку можна подати повідомлення про пошкодження або знищення нерухомого майна для подальшого проведення компенсації, подати заяву на отримання дубліката свідоцтва або витягу про:

 • народження; 
 • смерть; 
 • зміну імені; 
 • реєстрацію шлюбу; 
 • розірвання шлюбу. 

Зверніть увагу, що забрати документ можна впродовж трьох днів у відділі державної реєстрації актів цивільного стану або замовити доставку “Укрпоштою” додому. 

Нині допомога надається різним категоріям. Про це детальніше у нашому матеріалі в серії відео. Саме тому слід згадати про платформу “єДопомога”. На ній можна отримати інформацію про допомогу від держави, надати допомогу, а також подати заяву на отримання допомоги від міжнародних організацій. Для цього необхідно покроково заповнити заяву, надавши персональні дані, а також банківські реквізити. Зверніть увагу, що дані необхідно зазначити в форматі IBAN.  

Для міжнародних організацій пріоритетними є незахищені верстви населення: пенсіонери, одинокі мати або батько, багатодітні сім’ї, малозабезпечені родини, люди з інвалідністю. Допомога надається широкому колу осіб, зокрема ВПО, людям, які проживають на деокупованих територіях, тощо. Мінсоцполітики проводить тільки верифікацію даних усіх заявників, а остаточне рішення щодо виплат приймають міжнародні організації.

Отже, в країні навіть під час війни держава намагається надавати послуги та допомогу через онлайн-сервіси. Періодично з’являються нові можливості, застосунки вдосконалюють функціонал. Цей процес буде відбуватися й надалі, тому, якщо ви маєте пристрої, користуєтесь інтернетом і потребуєте певної послуги – перевірте інформацію, чи надають її онлайн. Таким чином ви економите час собі та долучаєтесь до розвитку цифрових технологій у нашій країні.

 1. Звернення до Міністра цифрової трансформації України від Коаліції громадських організацій, які опікуються захистом прав постраждалих від збройної агресії росії проти України щодо належного забезпечення надання послуги з отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та надання таким особам відповідних видів допомоги – https://www.vplyv.org.ua/archives/6190
 2. Платформа “єДопомога” – https://aid.edopomoga.gov.ua/
 3. Завантажити застосунок “Дія” – https://go.diia.app/