Skip navigation

Наша команда взяла участь у розробці онлайн-курсу «Що має знати внутрішньо переміщена особа?», який розміщений на платформі Prometheus.

Цей курс покликаний стати для внутрішньо переміщених осіб своєрідним довідником щодо їх прав, можливостей, актуальних питань медичного забезпечення, освіти, а також усіх знань, що полегшують інтеграцію за новим місцем проживання.

 “Я хочу, щоб люди, які покинули власні домівки, не почувалися покинутими. Тому ми з колегами створили цей онлайн курс та запрошуємо кожного і кожну реєструватися, отримувати нові знання, відчувати експертну підтримку та захищати свої права”, – Тетяна Дурнєва.

«Переселенці мають починати життя у новому місці. Шукати роботу, влаштовувати дітей у садок, вирішувати багато інших питань. Але як людині, яка вимушено переїхала, на законних підставах влаштуватися на роботу, отримувати допомогу по безробіттю у зовсім незнайомому місці? Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете у нашому курсі «Що має знати внутрішньо переміщена особа?», – Анастасія Калініна, юристка КримSOS

За результатами успішного проходження курсу ви отримаєте сертифікат.

Програма курсу складається з семи модулів:

  • Модуль 1. Хто такі внутрішньо переміщені особи?
  • Модуль 2. Отримання довідки ВПО
  • Модуль 3. Виплати ВПО та тим, хто їх приймає вдома
  • Модуль 4. Права ВПО та їхній захист
  • Модуль 5. Працевлаштування, соціальні виплати та пенсії
  • Модуль 6. Освіта та медичні послуги для ВПО
  • Модуль 7. Інтеграція ВПО у життя нової громади

Більше про курс тут.

Курс створено в партнерстві з IREX в межах програми СИЛА (Єднання через спільні дії молоді), що працює над інтеграцією внутрішньо переміщеної молоді в Україні та забезпеченням найбільш комфортних умов для них.

Автори/ки та лектори/ки курсу

Тетяна Дурнєва

Тетяна Дурнєва

Голова правління ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ». Координувала національну адвокаційну кампанію #КоженГолосВпливає. Сертифікована тренерка з питань адвокації та виборчого законодавства. Експертка Проєкту ≪Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень≫ Офісу Ради Європи в Україні.

Віолета Артемчук

Віолета Артемчук

Головна координаторка ГО «Донбас СОС». Брала участь в робочих групах при органах державної влади (Міністерства освіти і науки, Міністерства реінтеграції). За її ініціативою були реалізовані освітні проєкти: «Протидія всім формама ксенофобії та досягнення рівності» (для учнів системи профтехосвіти Донецької області) та «Покращення доступу до освіти для молоді з числа постраждалих від збройного конфлікту на Сході України».

Валерія Вершиніна

Валерія Вершиніна

Директорка з правових питань Благодійного Фонду Стабілізейшен Суппорт Сервісез. У 2019-2020 рр. успішно реалізувала в Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій областях пілотний проєкт зі створення Рад Внутрішньо переміщених осіб при органах влади, такі які були включені у затверджену Кабінетом Міністрів України Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року.

Марія Красненко

Марія Красненко

Юристка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ». Бере активну участь у розробці нормативно-правових актів, підготовці висновків та адвокації рішень у сфері внутрішнього переміщення та забезпечення прав та інтересів жителів тимчасово окупованих територій, інклюзивності.

Альона Луньова

Альона Луньова

Директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Брала участь у підготовці та адвокатуванні змін до законодавства в частині захисту прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України. Експертка Проєкту ≪Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень≫ Офісу Ради Європи в Україні.

Анастасія Калініна

Анастасія Калініна

Юристка Громадської організації «Крим SOS».

Тетяна Лузан

Тетяна Лузан

Адвокаційна координаторка Благодійного Фонду «Право на захист». Кандидатка юридичних наук. Бере активну участь у адвокаційній діяльності, спрямованій на забезпечення захисту та дотримання прав людини внутрішньо переміщених осіб, біженців, осіб без громадянства та зменшення ризику технологічних катастроф. Виступала 05 травня 2022 року з промовою як представниця громадянського суспільства на 9027-му засіданні Ради Безпеки ООН «Підтримання миру та безпеки в Україні».

Золотухіна Вікторія

Вікторія Золотухіна

Виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», сертифікована тренерка з Підходу, що базується на правах людини у діяльності організацій громадянського суспільства; сертифікована майстриня кооперативної стратегії, стимулятору розвитку спільноти «Світ Громад».

Даниїл Попков

Даниїл Попков

Юридичний координатор Благодійного фонду Восток SOS.

Дар’я Лисенко

Проєктна менеджерка, юристка БФ «Право на захист».

Олег Тарасенко

Головний юрист з питань стратегічного судочинства Благодійного фонду «Право на захист».

Наталія Юрлова

Юристка-аналітик ГО «Донбас СОС».

Марія Цип’ящук

Адвокатка, юристка Українського національного центру розбудови миру та викладачка Національного університету «Острозька академія».