Skip navigation

03 жовтня 2022 року в Парламенті зареєстровано законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо зареєстрованого місця проживання неповнолітніх осіб на період тимчасової окупації РФ території України (реєстраційний номер 8092).

Проєктом Закону, серед іншого, вносяться зміни до Закону України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні”, згідно з якими, на період тимчасової окупації РФ території України, зареєстрованим/задекларованим місцем проживання неповнолітніх осіб пропонується вважати зареєстроване/задеклароване місце проживання їх батьків або інших законних представників чи одного з них, з ким проживає неповнолітня особа.

Фактично аналогічний механізм внесення відомостей про зареєстроване місце проживання особи існує з 2021 року та відображається одночасно в Законах України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб», «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

Змінами ж пропонують у вищеперерахованих законах залишити право на реєстрацію/декларування місця проживання, а порядок реалізації права перенести у профільний закон щодо декларування та реєстрації місця проживання.

Водночас, змінами пропонують поширити механізм на осіб, місце проживання яких зареєстроване/задеклароване у житлі, що знаходиться на території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в оточенні (блокуванні).

Проєктом Закону визначаються основні положення, які стосуються даного питання, як-то інформаційні ресурси та документи, де будуть міститися відомості про таке зареєстроване/задеклароване місце проживання та на підставі яких здійснюється внесення таких відомостей.

Порядок внесення таких відомостей має бути прийнятий та опублікований Кабінетом Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності Законом.

Таким чинном Уряд підтримав ініціативу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, яка направлена на реалізацію прав дітей на отримання довідки внутрішньо переміщеної особи та допомогу від держави. Мінреінтеграції як ініціатор законодавчої новації стежитиме за підтриманням цього Законопроєкту парламентарями.

Проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо зареєстрованого місця проживання неповнолітніх осіб на період тимчасової окупації РФ території України” за посиланням.

Останній актуальний перелік територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають оточенні (блокуванні) на основі якого внутрішньо переміщеним особам здійснюють виплати за посиланням.