В Швейцарії відбуваються слухання у рамках третього циклу Універсального періодичного огляду (УПО) у Женеві. Мета цього заходу – донести позицію представників недержавного сектору щодо дотримання прав людини в Україні. Адже одна справа, коли офіційні речники Києва озвучують ті чи інші тенденції, а інша – активісти з НУО.

Свій виступ у женевському офісі Об’єднаних націй виконавча директорка Громадського холдингу Тетяна Дурнєва побудувала навколо трьох тематичних блоків, які є актуальними для сотень тисяч громадян України: питання соціального захисту переселенців; свобода пересування (через лінію зіткнення); політичні права ВПО (законопроект №6240).

В свою чергу інші країни надали такі рекомендації (спосок не повний). Грузія закликала Україну посилити захист прав людини на непідконтрольних та окупованих територіях. Греція запропонувала збільшити кошти для МінТОТ. Гондурас – протистояти сексуальному насиллю на окупованих територіях. Швейцарія: гарантувати можливості та надавати всім громадянам підтримку та соціальні виплати не залежно від статусу та місцезнаходження. США в свою чергу акцентували увагу на порушеннях прав людини в Криму та на Донбасі, а також вражені можливими наслідками нової звітності для українських ГО…

Ми щиро сподіваємося, що нас почули, а міжнародні кола і надалі займатимуть активну позицію до питань захисту прав людини в Україні!

Повна відеоверсія 2-го дня слухань