Skip navigation

Цього разу публікуємо огляд законопроєкту не про переселенців.

Хочемо звернути увагу не на один, а на два законопроєкти, які нещодавно були зареєстровані у Парламенті. Мова йде про проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про дорожній рух” щодо використання пішоходами світлоповертальних елементів в темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості (реєстраційний номер 8155) та проєкт Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності пішоходів за невикористання світлоповертальних елементів у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості (реєстраційний номер 8156).

Законопроєкт р.н.8155, серед іншого, пропонує доповнити Закон України “Про дорожній рух” зобов’язанням пішоходів рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, узбіччях, а в разі їх відсутності – по краю проїзної частини автомобільної дороги чи вулиці, а в темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості – з використанням світлоповертальних елементів (стрічки, наклейки, жилету тощо) або одягу, який має світлоповертальні елементи. Аналогічна норма міститься в Постанові Кабінету Міністрів України “Про Правила дорожнього руху”, проте відсутня у профільному законі, у зв’язку із чим є певні проблеми в її правозастосуванні. Внесення такого обов’язку пішоходів до Закону України “Про дорожній рух” виправити колізію, яка існує у правовому полі.

Законопроєктом р.н.8156 пропонують встановити відповідальність для пішоходів у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі 51,00 грн. за пересування проїзною частиною або узбіччям у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості без використання світлоповертальних елементів (стрічки, наклейки, жилету тощо) або одягу, який має світлоповертальні елементи.

Детальніше:

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про дорожній рух” щодо використання пішоходами світлоповертальних елементів в темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/40718

Проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності пішоходів за невикористання світлоповертальних елементів у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/40719

Закон України “Про дорожній рух”https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3353-12#Text

Постанова Кабінету Міністрів України “Про Правила дорожнього руху” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF#Text

P.S. В одному з останніх своїх відеозвернень Президент України Володимир Зеленський закликав українців носити на одязі світлоповертальні елементи у темний час доби. Ми підтримуємо цей заклик і в свою чергу просимо всіх не чекати на прийняття зазначених законодавчих змін, а вже зараз використовувати світлоповертальні елементи. На дворі з кожним днем стає все темніше, варто подбати про свою безпеку та безпеку своїх рідних.

Опис картинки.

На зображенні дві фотографії бордового рюкзаку зі світлоповертальним елементом у формі срібного трикутника із логотипом Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» та написом помаранчевим кольором «Будь помітною!». Вище фотографій напис #ЗаконодавчіІніціативи. Під фотографіями напис «щодо використання пішоходами світлоповертальних елементів в темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості»